Indonezja - dobre miejsce na podróż poślubną

​Indonezja to jeden z najpiękniejszych krajów jakie można sobie wymarzyć na podróż poślubną. Przepełniony romantycznymi, momentami aż zapierającymi dech w piersiach miejscami. Każda zakochana para poczuje się tam wyjątkowo i cudownie, bo jak można nie czuć się wyjątkowo w tak wyjątkowym miejscu? Indonezja to kraj coraz częściej wybierany przez nowożeńców, prócz ciepłej wody ma bowiem do zaoferowania wiele, wiele więcej. Warto sprawdzić to samemu i jak mówi popularne polskie przysłowie „przekonać się na własnej skórze”. 

Indonezja – parę słów co to za kraj
Indonezja znajduje się na czternastym miejscu pod względem wielkości państw. Jest to kraj wyspiarski położony na ponad siedemnastu tysiącach wysp, z czego zaledwie około sześć tysięcy jest zamieszkanych. Wyspy Indonezyjskie należą do Archipelagu Malajskiego i rozciągają się na długości ponad pięciu tysięcy kilometrów wzdłuż równika i na długości tysiąca siedmiuset pięćdziesięciu kilometrów z południa na północ. Brzegi wysp Indonezji opływają Ocean Spokojny i Indyjski. A kolejną atrakcją jest to, że na wyspach znajdują się liczne wulkany. Indonezja jest też krajem często nękanym przez trzęsienia ziemi i tsunami. Najważniejsze i zarazem najbardziej popularne wyspy Indonezji to Sumatra, Jawa, Borneo, Celebes (Sulawesi) i Nowa Gwinea. Indonezja słynie również z Parku Narodowego Komodo i uwielbianej przez turystów wyspy Bali.

Dlaczego warto wybrać się na podróż poślubną do Indonezji?
Indonezja to kraj pełen przepięknych świątyń i tarasów ryżowych w Ubud. Indonezja to również malownicze plaże wysepki Gili Meno oraz tropikalna wyspa Lombok. Jednym słowem wybierając się na swoją podróż poślubną do Indonezji możecie spędzić czas w przepięknych romantycznych i zróżnicowanych miejscach, możecie zwiedzać, poznawać kulturę i zwyczaje mieszkańców czy też odpoczywać w zgodzie z przyrodą kąpiąc się w oceanie i opalać na skąpanej w blasku słońca plaży. Na miejscu warto również wykupić wycieczki na przykład na Bali czy Ayung. Pobyt w urokliwym Ubud to prawdziwie magiczne doświadczenie dla dwojga bliskich sobie osób – wśród tamtejszych atrakcji warto wymienić wieczorne pokazy tradycyjnego balijskiego tańca w Pałacu Głównym, czy też spacer wśród pól ryżowych, oraz rowerowe wycieczki po okolicznych wioskach. Gili Meno natomiast ugości Was pięknymi plażami i kameralną atmosferą - tą koralową wysepkę można obejść w zaledwie kilkanaście minut, mimo że maleńka jest również niezwykle wręcz urokliwa i romantyczna. No nie wolno zapominać nam również o wulkanach które możemy podziwiać, a dla tych aktywniejszych również zdobywać – najlepiej jednak na taką wycieczkę również wybrać się z przewodnikiem. 

Bali – raj dla nowożeńców
Podróż poślubna jest nie mniej ważna niż sama ceremonia – w końcu to od tego momentu stajecie się mężem i żoną i chyba warto to jakoś uczcić. Bali jest indonezyjską wyspą, która uchodzi za idealne miejsce dla nowożeńców, przede wszystkim dlatego, że jest bardzo ciekawa i romantyczna zarazem. Będąc na Bali możecie zaobserwować na przykład bardzo zróżnicowane plaże, od tych całkiem piaszczystych, długich po klifowe, wysokie czy te z czarnymi, wulkanicznymi kamieniami. Jednak oprócz przepięknych plaż wyspa ta, bogata jest w cudowną i orzeźwiającą wręcz zieleń, przepiękne kolorowe kwiaty, i cudowną roślinność. Na Bali więc możemy zarówno poleniuchować jak i spędzić cudownie aktywny urlop. Podczas pobytu na Bali można zwiedzić wyspę, nauczyć się nurkowania, kanioningu, raftingu czy też brać udział w wycieczkach rowerowych, lub na słoniach. 

Komodo National Park
Kolejne miejsce które warto a nawet trzeba odwiedzić – Park ten znajduje się na dwóch wyspach I to właśnie to miejsce w którym można spotkać „smoki z Komodo”. Park ten jest jedną z atrakcji z listy siedmiu cudów świata, więc będąc w Indonezji jest to wręcz punkt obowiązkowy podróży zwiedzania. Warto też pamiętać, że park ten jest niezwykle popularny również z cudownej roślinności i wielu rzadko spotykanych lub niespotykanych nigdzie indziej zwierząt. Spacerując po Parku Komodo można mieć odczucie jakby spacerowało się po bajkowym i wręcz fantastycznym i nierealistycznym miejscu. Dla osób które nie chcą spędzić całej podróży poślubnej jedynie na leżeniu na plaży i opalaniu to jest to cudowna sposobność na ciekawe i nie nudne spędzenie czasu. 
 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali