Piękno wodospadu Gitgit

Mogłoby się wydawać, że podróżujący po świecie bardzo często mają okazję oglądać wodospady – każdy kontynent czy region maco najmniej kilka tego rodzaju atrakcji i są one zawsze chętnie odwiedzane przez turystów. Jeżeli wybierzemy się na Bali, również istnieje możliwość zorganizowania wycieczki, w trakcie której poznamy najpopularniejszy wśród turystów wodospad Gitgit. Oprócz spadającej z wysokości wody rozpryskującej się na kamieniach uwagę zwraca też jego otoczenie, czyli tropikalny las, czarujący soczystą zielenią. Widok towarzyszący wyprawie zapiera dech w piersiach i sprawia, że możemy przenieść się w egzotyczny, niemalże fantastyczny świat.

Gitgit to nie jeden, ale dwa wodospady, posiadające zarówno to samo źródło, jak i to samo ujście. Imponują turystom przede wszystkim wielkością: woda spada na dół z wysokości około 30-35 metrów i rozpryskuje się na kamieniach, tworząc orzeźwiającą mgiełkę, która w czasie upalnych dni (temperatura na Bali utrzymuje się w granicach 30-32 stopni) okazuje się najprzyjemniejszym elementem wycieczki. Szum wody i odgłosy dżungli, pośrodku której wodospad się znajduje, powodują, że mamy wrażenie bliskiego obcowania z naturą. Egzotyka otoczenia na pewno spowoduje, że wycieczka do Gitgit dostarczy wrażeń odmiennych niż te wiążące się z oglądaniem wodospadów w Polsce czy Europie. Lodowata woda przyjemnie orzeźwi tych, którzy chcą odpocząć od gorącej atmosfery plaż. U podnóża  wodospadu można pozwolić sobie nawet na kąpiel. Okolice Gitgit dają możliwość poznania fauny i flory charakterystycznej dla tej części świata.

W okolice wodospadu można bez problemu dojechać samochodem, końcowy odcinek trasy trzeba jednak przebyć na własnych nogach, ale ten spacer sam w sobie będzie stanowił atrakcję. W związku z tym, że Gitgit jest najczęściej odwiedzanym przez turystów wodospadem na Bali, w jego okolicach mieszkańcy wyspy zadbali o rozwój zaplecza turystycznego. Wzdłuż  podejścia ustawionych jest wiele straganów z pamiątkami i drobiazgami kupowanymi przez turystów. Należy jednak mieć się na baczności, bo Balijczycy jako sprzedawcy są bardzo bezpośredni, a nawet natarczywi. Jeśli nie mamy ochoty na zakupy, należy wykazać się stanowczością i skupić się na głównej atrakcji.

Wyprawa do wspaniałego wodospadu to dobra okazja, żeby aktywnie i owocnie spędzić dzień. Chociaż odpowiednio zagospodarowany przez handlarzy i miejscowych przedsiębiorców, Gitgit nadal stanowi przykład piękna natury, któremu warto przyjrzeć się z bliska – zwłaszcza w upalne dni. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali