Singapur - co warto zobaczyć w tym mieście?

Singapur to wspaniałe i barwne państwo-miasto znane przede wszystkich z pięknych, wręcz pocztówkowych widoków i zdjęć jego dzielnicy finansowej, czyli pięknych szklanych drapaczy chmur odbijających się w przejrzystej tafli Marina Bay. Miasto znane jest również z restrykcyjnego prawa, pedantycznego porządku oraz wyjątkowo precyzyjnej organizacji. Wybierając się to tego miejsca, zawsze pojawia się pytanie, co warto zobaczyć w tym wyjątkowym miejscu? Oto krótkie zestawienie.

Nazwa Singapuru wzięła się od słów „Singa Pura”, które oznaczają dosłownie „Miasto Lwa”. Z koeli Merlion to wymyślony symbol miasta, którego wielka głowa lwa i tułów ryby nawiązujący do rybackiej historii miasta. Jest to obecnie jeden z topowych “must see” oraz “make selfie” w Singapurze – bez fotki z tego miejsca pobyt w Singapurze się nie liczy! W ciągu dnia jest to po prostu rzeźba tryskająca z paszczy wodą, lecz wieczorem, gdy okoliczne budynki rozświetlą się tysiącami świateł, staje się wspaniałym miejscem dla miłośników nocnej fotografii miasta. Co poza tym warto zobaczyć?

Marina Bay – dzielnica finansowa
Zwiedzając Singapur po prostu nie można pominąć tego miejsca. Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem nowoczesnej architektury pełnej kombinacji metalu i szkła, warto zobaczyć to niesamowite zestawienie budynków. Kompleks mieści się nad brzegiem Marina Bay i robi duże wrażenie. Znajdziemy tu m.in. słynny już hotel w kształcie łodzi tzw. Marina Bay Sands), z którego wieczorem odbywają się pokazy laserów. Przepiękna bryła tego budynku postawiona jest na trzech wielkich filarach. Zwykli turyści, niebędący gośćmi hotelowymi, mogą wjechać na 56 piętro do Marina Bay Sands SkyPark, skąd roztacza się niezwykła panorama miasta. Warto również zobaczyć teatr, czyli budynek podobny do owocu duriana (Singapore Esplanade). Okolicę najlepiej zwiedzać w porze zachodu słońca.

Singapurskie zoo
Jest to bez wątpienia przepiękny ogród zoologiczny, który został tak zaprojektowany tak, aby odwiedzający miał wrażenie, że nie ma w nim klatek i barier. Zwierzęta są przepiękne i często przemieszczają się chodnikami wokół zwiedzających sprawiając wrażenie jakby żyły w swoim naturalnym otoczeniu. Jest to świetna okazja, aby zobaczyć wspaniałe zwierzęta. Architektura ogrodu zoologicznego jest doskonale zaprojektowana a wszystkie zwierzęta mają do dyspozycji duże wybiegi, lecz jednocześnie są bardzo blisko ścieżek, z których można je podziwiać. Przygotuj się na wielkie orangutany, które nad głowami turystów chodzą praktycznie po całym zoo.

Gardens by the Bay
Miejsce absolutnie wyjątkowe, którego nie zobaczysz nigdzie indziej. Te wspaniałe ogrody dobrze oddają ducha Singapuru – są sztuczne, ładne i pseudo-ekologiczne. Cały park składa się z trzech otaczających ujście rzeki części – południowej, centralnej i wschodniej – z których, największa i najbardziej oszałamiająca jest ta pierwsza, i właśnie do niej prowadzi przejście przez hotel. To tutaj możemy podziwiać futurystyczne i kosmiczne super-drzewa oraz dwie klimatyzowane, wielkie szklarnie. W większej z nich znajdują się między innymi rośliny pochodzące z klimatów półpustynnego i śródziemnomorskiego, oraz tymczasowe wystawy kwiatów, natomiast w drugiej mieści się „mglista góra”, oferująca podróż po regionach tropikalnych, ale chłodnych, bo w naturze położonych wysoko od 1000 do 3000 m n.p.m.. Co prawda sztuczna góra mierzy 35 metrów, jednak pokryta jest w całości epifitami, otoczona mgłą i udekorowana wodospadem robi wrażenie miejsca nie z tej ziemi.

S.E.A. Aquarium
Będąc w Singapurze trzeba koniecznie odwiedzić jedno z największych na świecie akwariów, czyli S.E.A. Aquarium. Perfekcyjnie czyste szyby, krystalicznie przejrzysta woda i olbrzymie akwaria zawierające przepiękne okazy fauny i flory morskiej zrobią wrażenie na każdym. Jakość wykonania i utrzymania jest oszałamiająca. Zobaczyć tu można wiele ciekawych okazów kolorowych rybek, wielkich rekinów, czy olbrzymich płaszczek. Tutejsze akwarium to nie tylko atrakcja Singapuru dla dorosłych, lecz także interesujące miejsce dla tych, którzy podróżują z dziećmi. Pociechy będą z pewnością wniebowzięte.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali