Vanuatu - dlaczego warto odwiedzić to państwo?

Vanuatu to państwo w Oceanii, które znajduje się na ponad  osiemdziesięciu wyspach Nowych Hebrydów, z których tylko sześćdziesiąt  pięć jest zamieszkanych. Górzyste wyspy pochodzenia wulkanicznego otacza  lazurowa woda, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że ta piękna część  świata przyciąga coraz więcej turystów z całego świata. Vanuatu warto  odwiedzić przede wszystkim ze względu na walory przyrodnicze i możliwość  podziwiania najpiękniejszych zjawisk natury. Jakie miejsca odwiedzić  podczas wymarzonych wakacji w tej części świata?

Mount Yasur

Mount Yasur jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na całym  świecie. Najstarsze znane nam wzmianki na temat jego erupcji pochodzą z  drugiej połowy XVIII wieku, a od tamtej pory wulkan nieustannie  przechodzi erupcje. Wybucha nawet kilka razy w ciągu godziny, a  obserwowanie tego niezwykłego spektaklu jest bezpieczne, dlatego wulkan  jest tłumnie odwiedzany przez turystów z całego świata.

Champagne Beach

Champagne Beach jest jedną z najsłynniejszych plaż archipelagu,  dlatego też doskonale rozwinęła się tutaj infrastruktura turystyczna.  Krystalicznie czysta woda w kolorze lazurowym kontrastuje tutaj z białym  piaskiem o konsystencji miału, a cała okolica doskonale nadaje się do  snorkellingu. Równie pięknie prezentuje się Mystery Island, czyli wyspa  tajemnic porośnięta egzotyczną roślinnością.

Millenium Cave

Milllenium Cave to imponująca jaskinia w Luganville, której  zwiedzanie może trwać nawet kilka godzin i obejmuje nie tylko pieszą  wycieczkę, ale również spływ kajakowy czy wspinaczkę w zależności od  preferencji turystów. Jaskinia prezentuje się pięknie, a sama wycieczka  wiąże się z wielkimi emocjami, a czasem nawet przyjemnym ryzykiem. To  dobre miejsce dla osób ceniących eksplorowanie jaskiń oraz miłośników  przyrody, którzy chcą wyjść ze strefy własnego komfortu i przeżyć  przygodę życia.

The Reef Vanuatu Zoological

The Reef Vanuatu Zoological to ogród zoologiczny, zwany żółwiowym  sanktuarium, w którym zdecydowanie królują stworzenia morskie, a przede  wszystkim żółwie. Turyści mają okazję przyjrzeć się z bliska żółwiom  morskim, rozgwiazdom i wielu innym gatunkom, które spotykane są w wodach  otaczających wyspy. Wycieczka w to miejsce jest świetną okazją, żeby  poznać wiele ciekawostek na temat podwodnego świata.

Iririki Island

Iririki Island uchodzi za najbardziej romantyczną i urokliwą wyspę  Vanuatu, dlatego też wiele par decyduje się na spędzenie tutaj miesiąca  miodowego. Znajdują się tutaj zarówno luksusowe hotele, jak i urokliwe  apartamenty w chatkach krytych strzechą na samej plaży. Bujna  roślinność, szerokie piaszczyste plaże i błękitna woda przypominają  pocztówkę z raju, a dodatkowym walorem wyspy jest duża ilość knajpek i  restauracji, w których można skosztować lokalnych potraw, takich jak  znakomite ryby czy owoce morza.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali