Bhutan – wybór nieoczywisty.

Jeśli myślicie o nietuzinkowej podróży i wakacjach, które będą jednymi z najbardziej wyjątkowych w Waszym życiu polecam Wam podróż do Bhutanu. Jest to maleńki kraj leżący w Himalajach, który zachwyca turystów przede wszystkim swoją unikalną kulturą, iście buddyjskim spokojem oraz niezwykłą wręcz dbałością o tradycje. W moim przypadku była to podróż marzeń, a ten piękny kraj pełen wysokich szczytów i mistycznych świątyń ukrytych pośród skał zachwycił mnie od pierwszego wejrzenia. Trwam w tym zachwycie do dzisiaj, przeglądając liczne zdjęcia z tego miejsca.

W samym sercu Himalajów
Każdy, kto przybywa do Bhutanu powinien mieć świadomość, że ma do czynienia z jednym z najbardziej odizolowanych państw na świecie. Dzięki temu jest taki tajemniczy. Aż trudno w to uwierzyć, ale jeszcze w latach 60-tych nie istniały tu wcale drogi, szkoły, poczta, o telewizji i ruchu samochodowym nie wspominając. Otwarcie Bhutanu na turystów nastąpiło całkiem niedawno. Jednak nie jest to masowa turystyka. Kraj ten odwiedza co rok zaledwie garstka turystów. Jest to jednak ogromny postęp w stosunku do sytuacji, która panowała tu wcześniej.

Chcesz zobaczyć Bhutan na własne oczy? Koniecznie sprawdź ofertę podróży pod adresem https://planetescape.pl/kraj/bhutan-2/!

Jednym z pierwszych miejsc, które zrobiło na mnie ogromne wrażenie było Thimphu, niewielkie miasteczko położone w Himalajach. Roztacza ono niesamowity urok i fascynuje swoją atmosferą. Wpływa na nią z pewnością tradycyjny styl zabudowy oraz ogromne bogactwo historyczne. W trakcie wizyty Thimphu miałam okazję odwiedzić Muzueum Dziedzictwa Ludowego, Instytut Sztuki i Rzemiosł oraz Narodową Stupę. Jednak największą atrakcją była wycieczka na Wzgórze Kuensel Phodrang z imponującym posągiem Buddy Sakyamuni. Rozpościera się stąd malowniczy widok na całą Dolinę Thimphu.

Podróż do przeszłości
Punakha jest byłą stolicą Bhutanu. Trafiłam tu wprost z Thimphu, a trasa wycieczki wiodła przez cudowną przełęcz Dochu La. Znajduje się ona na wysokości 3050 metrów n.p.m. Niesamowite widoki są, zatem gwarantowane. Z Punakhi przy dobrej pogodzie można zobaczyć majestatyczne szczyty Himalajów. Spacer wśród pól ryżowych zapewnia natomiast niesamowity relaks. Celem wędrówki powinna być świątynia Khamsum Yulley, położona na wzgórzu. W dolinie leży wiele himalajskich wiosek. Tutaj również warto skierować swoje kroki. Na odwiedzenie czeka także jedna z najpiękniejszych fortec w całym Bhutanie – Punakha Dzong.

Przełęcz Paro i Tygrysie Gniazdo
Dochula do Paro to przełęcz słynąca z najstarszej świątyni Bhutanu. Jest nią Kyichu Lhakhang, która pochodzi z VII wieku. Niesamowitym doświadczeniem okazał się dla mnie lunch w Sisina, czyli legendarnym domu liczącym ponad 300 lat. Mogłam tu spróbować lokalnych specjałów. Potrawy himalajskich dolin są niepowtarzalne.

Prawdziwą wizytówką Bhutanu jest klasztor Taktsang, mekka dla wszystkich mieszkańców tego kraju. Świątynia znajduje się w Dolinie Tygrysiego Gniazda, na wysokości około 900 metrów. Trekking w to miejsce dostarcza niesamowitych wrażeń, a ogrom piękna okolicznych krajobrazów zapiera dech w piersiach. To najświętsze sanktuarium Bhutanu z pewnością warto umieścić na liście miejsc wartych odwiedzenia.

Egzotyczne podróże kojarzą nam się zazwyczaj z rajskimi plażami, tropikalnymi drinkami i miejscami obleganymi przez turystów. Buthan jest alternatywą dla tego typu wakacji. To prawdziwe zderzenie z historią, zupełnie odmienną kulturą i zachwycającymi Himalajami. Spokój, cisza, niesamowity relaks. To z pewnością znajdziemy w trakcie wycieczki do Bhutanu. Mogę ją polecić każdemu, kto chce odpocząć nieco od turystycznego zgiełku i popularnych kurortów

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali