Elbląg – co warto zobaczyć?

Piękna zabudowa, cenne pamiątki z dawnych czasów – oto czynniki, dzięki  którym Elbląg stanie się wspaniałym celem wycieczki dla wielu turystów  zainteresowanych historią. W tym mieście nudzić się nie można, a  unikalne atrakcje turystyczne czekają tu na gości niemal na każdym  kroku. Na jakie obiekty warto zwrócić szczególną uwagę podczas  zwiedzania tego miasta?

Elbląg to przede wszystkim wspaniała starówka, na której terenie  wyróżnia się katedra św. Mikołaja. W czasie zwiedzania miasta warto też  zatrzymać się przy średniowiecznej Bramie Targowej oraz przy miejskich  kamienicach, zachwycających swoimi pięknymi elewacjami. Zabudowa  tutejszej starówki z pewnością zachwyci każdego turystę, a spacery po  historycznym centrum Elbląga będą wspaniałą przygodą. W czasie  zwiedzania tego miasta warto zwrócić uwagę również na tutejsze placówki  muzealne. W ich gronie na szczególne wyróżnienie zasługuje Muzeum  Archeologiczno-Historyczne, pozwalające nam na zapoznanie się z  najstarszymi dziejami miasta w przyjemny i interesujący sposób. Las  miejski z trasami turystycznymi wiodącymi po dość licznych tu wąwozach  to kolejna atrakcja, która może oczarować każdego miłośnika przyrody i  aktywnego wypoczynku. Inną atrakcją dla turystów – przyrodników jest  Jezioro Drużno, położone na południe od miasta. Stało się ono ptasią  ostoją, na której terenie ornitolodzy mogą podziwiać wiele ciekawych  gatunków. Okolice tego jeziora kuszą też pięknymi widokami, a wypoczynek  nad jego wodami stanie się dla każdego z nas wyjątkową szansą na  korzystanie z relaksu na łonie natury.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali