Co zwiedzić i dlaczego warto jechać na Tuvalu?

To maleńkie, wyspiarskie  państewko leżące na Oceanie Spokojnym w zachodniej części Polinezji to  krak który najprawdopodobniej niebawem zniknie z powierzchni ziemi.  Wszystko przez stale podnoszący się poziom mórz i oceanów. Warto więc  spieszyć się z odwiedzeniem tego pięknego kraju oraz zaznać odpoczynku  na jednej z wielu jego przepięknych i bajecznych plaż.
Co jeszcze warte jest odwiedzenia na Tuvalu? Odpowiedź w poniższym artykule.

Co warto zobaczyć w Tuvalu?

Jeśli chodzi o miejsca spektakularne, miejsca o szczególnie  komercyjnym charakterze, w Tuvalu po prostu jest ich niewiele. Kraj ten  nie należy do wyjątkowo bogatych w atrakcje historyczne czy  architektoniczne. Jest to raczej wyspa którym jedynym z atutów  turystycznych jest beztroski odpoczynek na plaży. W Tuvalu brakuje nawet  miast, nie mówiąc już o jakimkolwiek bogactwie architektonicznym. Co  ciekawe nie ma tutaj nawet jezior czy rzek ani łańcuchów górskich.  Dlaczego więc, pomimo takiego ubóstwa atrakcji, Tuvalu przyciąga  turystów z całego świata?

Raj na Pacyfiku

Brak atrakcji turystycznych w pełni rekompensuje wypoczynek w cieniu  palm na jednej z wielu przecudownych plaż. Tuvalu charakteryzuje sie  niezwykle bogatą kulturą tamtejszych ludów co sprawia że turyści  uwielbiają tu przebywać. Podczas specjalnych okazji, plemiona  zamieszkujące Tuvalu wykonują swój charakterystyczny taniec. Pełen  energii oraz kunsztu. Być jego świadkiem to duże przeżycie.
Na obszarze chronionym czyli Funafuti, znajdującym się po zachodniej  stronie atolu, znajdują się wyjątkowo piękne i bogate zabytki przyrody w  skład których wchodzą kolorowe rafy koralowe, przepiękna i niebiańsko  błękitna laguna czy też mnóstwo maleńkich wysp i wysepek.

Miejsce aktywnego wypoczynku

Tuvalu to niemal idealne miejsce aktywnego wypoczynku. Z łatwością  można tutaj znaleźć miejsca do nurkowania oraz snorkelingu. Wśród  pozostałości po stacjonowaniu wojsk amerykańskich na wyspie znaleźć  można mnóstwo bunkrów oraz wraków samolotów. Dla miłośników militariów  jest to nie lada gratka.
Dla fanów znaczków pocztowych, we wsi Funafuti znajduje się Biuro  Filatelistyczne które stanowi niemal obowiązkowy punkt zwiedzania  okolicy. Na malutkiej wyspie Motulalo, znajduje się małe lotnisko a w  nim Centrum Rzemiosła Kobiet gdzie można zapoznać się z rzemiosłem ludów  plemiennych oraz nabyć jego wyroby.
Ludność Tuvalu słynie z wykonywanie wszelakich elementów drewnianych  takich jak wachlarze, ozdoby, koszyki czy też drewniane rzeźby.

Narodowa gra Tuvalu

Przebywając na Tuvalu nie sposób nie zauważyć chłopców grających w  grę o tajemniczej nazwie te ano. To połączenie piłki nożnej i siatkówki.
 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali