Moje dwa tygodnie w raju, czyli wyprawa na Mauritius

„Mauritius został stworzony, zanim powstał raj i posłużył, jako model jego budowy”. Te słowa Marka Twaina doskonale oddają to, co mogą zastać turyści przybywający na Mauritius. Moje wspomnienia z tej niezwykłej wyspy wypełniają przede wszystkim ciepli, gościnni ludzie ze szczerymi uśmiechami, którzy słusznie są dumni ze swojej ojczyzny. Dla każdego, kto odwiedza Mauritius, szybko staje się oczywiste, z czego ta duma wynika i w czym jest zakorzeniona. Dzięki swoim spektakularnym lagunom, cudownym białym plażom, wyniosłym szczytom, gościnnym mieszkańcom i wyśmienitej kuchni, Mauritius z łatwością wpisuje się w definicję raju. Moja pierwsza wizyta na Mauritiusie odbyła się kilka lat temu, a ja natychmiast zakochałem się w tym miejscu. Moja ostatnia podróż była nieco inna. Tym razem spędziłem na Mauritiusie prawie dwa tygodnie badając różne części wyspy. To był czas nieustannego zdumienia, ze istnieją na świecie tak piękne miejsca.

Zobacz Mauritius razem z Planet Escape --> https://planetescape.pl/oferta/mauritius-rajski-mauritius/!


Wycieczki katamaranem
Bez dwóch zdań, jedną z moich ulubionych rzeczy na Mauritiusie są wycieczki katamaranem na okoliczne wyspy. Do wyboru mamy ich wiele. Warto zacząć wcześnie dzień na wspaniałym 40-metrowym katamaranie, wraz z turystami z całego świata i załogą na pokładzie. Wszyscy są przyjaźni i gościnni. Katamaran zatrzyma się z pewnością przy popularnym Coin de Mire, znanym z nurkowania z rurką i możliwości spotkania rekinów. Jednak bez obaw, rekiny na Mauritiusie są wegetarianami. Tak przynajmniej twierdzą miejscowi. Jest to stosunkowo tania wycieczka all-inclusive, która oferuje wszystko, od wspaniałych widoków, przez fantastyczną obsługę, po pyszne jedzenie i napoje. Po przybyciu na wybraną wyspę, zostajemy przetransportowani do brzegu za pomocą pontonu. Czeka nas lunch na plaży. Podczas oczekiwania na lokalne potrawy i przysmaki, można złapać trochę słońca. Otwarty bar nieustannie serwuje koktajle i napoje bezalkoholowe. Najodważniejsi mogą spróbować z lokalnego "Jungle Juice" - niebezpiecznej kombinacji soku pomarańczowego i tutejszego rumu.

Turystyka piesza
Szlak górski Pieter Both to doskonała wycieczka dla bardziej doświadczonych wędrowców. Jest to druga najwyższa góra na Mauritiusie, licząca 820 metrów wysokości. Jej nazwa pochodzi od pierwszego gubernatora generalnego holenderskich Indii Wschodnich. Formacja skalna na szczycie przypomina twarz człowieka. Wspinaczka zazwyczaj zajmuje około godziny i jest nieco trudna, ale jak to mówią: "Życie to wspinaczka, jednak widok jest wspaniały". Nie ma wątpliwości, że na wysokości 820 metrów n.p.m. to powiedzenie brzmi prawdziwie.

Alternatywą jest szlak górski "Le Pouce". "Le Pouce" to szczyt o kształcie podobnym do kciuka i jest trzecią najwyższą górą na Mauritiusie. Szlak rozpoczyna się na przedmieściach Moka i trwa około półtorej godziny. Jest to niezwykle popularna wycieczka zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, ponieważ zapewnia najbardziej panoramiczny widok na wyspę. To idealna wycieczka dla aktywnych fizycznie turystów lub poszukiwaczy przygód. Lubię się zmęczyć podczas wakacyjnych wyjazdów, więc tego rodzaju atrakcje odpowiadają mi w 100 %.

Niezwykłe świątynie hinduistyczne
Na turystów ciekawych nowych kultur czeka odkrywanie hinduskich świątyń na Mauritiusie. To niewiarygodne, że taka mała wyspa jest domem tylu różnych kultur i religii. Hinduskie świątynie i zabytki były dla mnie szczególnie interesujące podczas pobytu na Mauritiusie.

Maheswarnath Shiv Mandir jest bardzo ważną świątynią hinduistyczną, ponieważ stała się jednym z najważniejszych ośrodków ceremonialnych na wyspie. To tutaj ma miejsce znany festiwal Maha Shivaratri . Jest obchodzony na cześć Pana Shiv. W Jego trakcie pielgrzymi przynoszą swoje ofiary do Świętego Jeziora, Ganga Talao. Oprócz tego, że jest celem pielgrzymki, Ganga Talao jest jedną z najważniejszych atrakcji kulturalnych Mauritiusa. Jest to wyjątkowe słodkowodne jezioro w kraterze wulkanu, które charakteryzuje się niesamowicie spokojną i duchową atmosferą. Gorąco polecam to doświadczenie każdemu podróżnikowi.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali