Dlaczego warto odwiedzić Japonię?

Japonia to wyspiarskie państwo znajdujące się u wschodnich wybrzeży  Anglii, które od wieków fascynuje wielu ludzi na całym świecie.  Połączenie niesamowitej kultury i historii to tylko część jej walorów, a  dodatkowymi są zabytkowa architektura, wspaniała przyroda i  niesamowicie rozwinięta miasta, które w wielu dziedzinach wyznaczają  trendy na świecie. Jakie miejsce warto odwiedzić podczas wymarzonych  wakacji w Japonii? Poniżej znajdują się wybrane propozycje.

Fushimi Inari-taisha

Fushimi Inari-taisha to miejsce kultu w Kioto i budowla, która  poniekąd stanowi jeden z ważniejszych symboli kraju. Jest to też  najważniejsze sanktuarium spośród czterdziestu tysięcy chramów Inari w  całej Japonii. Powierzchnia całego kompleksu ma około 820 tysięcy  kilometrów kwadratowych, a do górnych chramów prowadzą tysiące  czerwonych bram, które zostały ufundowane przez wyznawców.

Zamek Białej Czapli

Zamek Białej Czapli znajduje się w Himeji i jest to jedna z  najstarszych budowli Japonii, jaka istnieje do dzisiaj. Został  wybudowany w XIV wieku przez władcę regionu Harima, a na przestrzeni lat  był kilka razy przebudowany. Cały kompleks składa się z ponad  osiemdziesięciu budynków i jest arcydziełem budownictwa drewnianego, a  jego wielką atrakcją jest labirynt ścieżek prowadzących do warowni  głównej. W 1993 roku zamek został wpisany na listę światowego  dziedzictwa UNESCO.

Shirakawa-go

Shirakawa-go to miejsce przypominające nieco scenografię do filmów,  takich jak "Ostatni samuraj". Na obszarze ciągnącym się wzdłuż rzeki Sho  widnieją tutaj zabytkowe wioski składające się z tradycyjnych  drewnianych chat, a niektóre z nich mają nawet około 250 lat. Wioski te  szczególnie pięknie prezentują się w okresie zimowym, ale miejsce to  gości turystów praktycznie o każdej porze roku.

Hiroszima

Hiroszima to miasto, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. W  sierpniu 1945 roku, kiedy Japonia pozostała już jedynym wciąż walczącym  agresorem drugiej wojny światowej, to właśnie na to miasto spadła  pierwsza z dwóch bomb atomowych. Dziś jest to prężnie rozwijająca się  metropolia, w której nie brakuje pamiątek po tych tragicznych  wydarzeniach. Większość turystów odwiedza tutaj Pomnik Pokoju, czyli  ruiny centrum wystawowego, które są w takim stanie, w jakim były po  wybuchu bomby atomowej.

Tokyo Tower

Tokyo Tower to wieża telewizyjna wzorowana na paryskiej wieży Eiffla,  która ma aż 333 metry wysokości. Znajdują się na niej punkty widokowe, z  których można podziwiać imponującą panoramę całego miasta, co robi  szczególne wrażenie po zmroku, kiedy ulice są rozświetlone przez miliony  kolorowych neonów. Wieża usytuowana jest w parku Shiba, który został  założony w drugiej połowie XIX wieku i jest jednym z najstarszych parków  japońskich.

Shinjuku Gyoen

Shinjuku Gyoen to jeden z największych i najsłynniejszych parków w  Tokio, który jest wypełniony różnorodną roślinnością i stawami. Na jego  terenie znajdują się ogród japoński, angielski i francuski, a miejsce to  najpiękniej wygląda, kiedy kwitną wiśnie, których jest tutaj najwięcej.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali