Najlepsze trasy do wspinaczki w kolumbijskich Andach

Kolumbijskie Andy są podzielone na trzy odrębne obszary - Zachodnie, Wschodnie i Centralne Andy. Region ten ma wystarczająco dużo szlaków turystycznych, aby zadowolić wszystkich turystów górskich. Od trudnych, wielodniowych wędrówek przez górskie szczyty, po krótkie szlaki w sercu obszarów miejskich. Oto najlepsze trasy turystyczne w kolumbijskich Andach:

Dolina Cocora
Przepiękna wycieczka przez dolinę Cocora, w pobliżu regionu Salento, słynącego z uprawy kawy jest prawdopodobnie najpopularniejszym szlakiem w Andach kolumbijskich. W zainteresowaniu turystów znajdują sie majestatyczne palmy woskowe, które osiągając wysokość do 60 metrów i są najwyższymi palmami na świecie. Ale wspinaczka w Dolinie Cocora to znacznie więcej! Trekking, który trwa od pięciu do sześciu godzin, przebiega przez bujne pola uprawne i lasy chmurowe, docierając wreszcie do zapierającej dech w piersiach doliny palm. Nie jest to wcale łatwa wędrówka, więc przygotujmy koniecznie dobre buty, dużo przekąsek i wody.

Nevado del Tolima
Prawdopodobnie najtrudniejsza trasa kolumbijskich Andów, Nevado del Tolima, wiedzie na 5276-metrowy wulkan w Parku Narodowym Los Nevados. Jest to również jeden z najpiękniejszych ośnieżonych szczytów w Kolumbii. To z pewnością nie jest wędrówka przeznaczona dla osób o słabych nerwach. Trzy dni spędzone na dużych wysokościach dają się mocno we znaki. Na niektórych etapach potrzebne są raki oraz liny. Lodowce wulkanu bywają bardzo zdradliwe. Trekking na Nevado del Tolima wymaga przewodnika oraz wysokiego poziomu sprawności fizycznej. Ale jest w 100% wart wysiłku!

Barichara do Guane na Camino Real
Barichara jest powszechnie znana, jako najpiękniejsza wioska w Kolumbii, ale turyści mają tu znacznie więcej do zrobienia, niż spacerowanie po uroczych brukowanych uliczkach. Tuż za miastem zaczyna się ładny szlak wzdłuż odcinka pobliskiego Suarez Canyon, który dociera do równie uroczej małej wioski Guane. Szlak prowadzi po dobrze utrzymanej części starego Camino Real, czyli Royal Road i jest spokojnym dwugodzinnym spacerem oferującym wspaniałe widoki oraz możliwość podziwiania wielu pięknych ptaków i roślin. Klimat jest tutaj gorący i suchy, więc spróbujmy wcześniej wyjść na szlak, aby uniknąć południowego słońca.

Quebrada La Vieja
Miłośnicy pieszych wędrówek mogą wybrać się na jedną z najpiękniejszych miejskich wypraw w Kolumbii z dzielnicy Chapinero w Bogocie. Szlak zaczyna się na skraju przyjemnego obszaru podmiejskiego i wije się stromym zboczem góry przez urocze sosnowe lasy, wzdłuż małych strumieni i potoków. Nagrodą za wymagający godzinny spacer pod górę jest niesamowity widok na Bogotę.

La Chorrera
Cudowna wycieczka w pobliżu Bogoty prowadzi nas na La Chorrera - najwyższy w Kolumbii wielopunktowy wodospad znajdujący się na wysokości 590 metrów. Jest on położony w naprawdę pięknej okolicy. Szlak wiedzie przez bujne tereny uprawne i pięknie zachowany las chmurowy. Możemy podziwiać także drugi wodospad - El Chiflon, do którego można naprawdę wejść! Lokalni operatorzy turystyczni mogą zorganizować pieszą wycieczkę do wodospadu, co jest wskazane, ponieważ dojazd może być trudny bez własnego transportu. Jest to umiarkowanie trudna trasa o długości około sześciu kilometrów.

Park Narodowy El Cocuy
Park Narodowy El Cocuy we wschodnich kolumbijskich Andach jest jednym z najbardziej nieutwardzonych szlaków trekkingowych w kraju, ale jest także jednym z najpiękniejszych. Niestety, park nie jest już otwarty na klasyczną pięciodniową wyprawę przez malownicze góry i lodowce, ale niedawno został ponownie otwarty, aby umożliwić jednodniowe wędrówki. W El Cocuy znajduje się w sumie około 25 kilometrów tras, a wędrowcy mogą podziwiać oszałamiające widoki ośnieżonych szczytów, lodowcowych jezior i andyjskich kondorów wznoszących się wysoko nad nimi.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali