Meksykańskie skarby: Isla Contoy

Meksykańskie skarby: Isla Contoy

Meksyk to ciekawy kierunek podróży dla tych, którym marzy się urlop na rajskiej plaży. Gdzie warto się wybrać? Jednym z najciekawszych miejsc na wczasy w Meksyku będzie Isla Cantoy – Wyspa Pelikanów. W jaki sposób można tu spędzić wolny czas?

Isla Contoy to piękny skrawek lądu, którego wielkim walorem jest położenie na granicy Morza Karaibskiego oraz Zatoki Meksykańskiej. Choć wyspa ta nie posiada zbyt wielkich wymiarów, jej przyrodnicza wartość jest ogromna. Dlaczego? Bo to jedno z najcenniejszych miejsc dla tych, którzy w czasie wycieczki chcą się nacieszyć widokiem ptaków w ich naturalnym środowisku.
Wyspa ta może się pochwalić ciekawą przeszłością. Wiadomo, że już w XVI wieku pełniła ona bardzo ważną rolę na szlaku handlowym, który prowadził w stronę wysp karaibskich. W czasach kolonialnych stoczono w tym rejonie wiele bitew morskich oraz potyczek z piratami, co nie sprzyjało rozwijaniu osadnictwa na tej wyspie. Efekt? Rozwinął się tu pięknie świat przyrody, którego walory zaczęto doceniać już pod koniec XIX wieku. Do dziś Isla Contoy jest ceniona jako najważniejszy rezerwat ornitologiczny Jukatanu oraz miejsce lęgowe żółwi morskich. I choć turystom udostępnia się tylko fragment tej wyspy, wizyta na jej terenie będzie dla każdego miłośnika przyrody wspaniałym doświadczeniem. Zachwyca tutejszy krajobraz, w którym bardzo ważne miejsce zajmują pokryte białym piaskiem plaże oraz palmy kokosowe, zachwycają też namorzyny oraz liczne rośliny egzotyczne. W czasie wycieczki po tej wyspie można też nacieszyć się widokiem żółwi morskich, dla których Wyspa Pelikanów stała się bardzo ważnym miejscem. Isla Contoy jest jednak najlepszym miejscem dla tych, którzy urlop chcą spędzić na obserwacji ptaków. W tej części Meksyku można podziwiać ponad 170 gatunków ptaków, przy czym wyjątkowo dobrze są tu reprezentowane gatunki brodzące. Brązowe kormorany, kormorany czubate, pelikany szare, czaple modre – oto wybranie gatunki, które można dostrzec w trakcie wypoczynku na tej wyspie.

Wyspa Contoy to niezwykły skrawek Meksyku, którego potencjał już dawno dostrzegły znane biura podróży. Dzięki temu urlop w tej części świata może zaplanować każdy z nas. A czy warto się tu wybrać? O tym najlepiej przekonać się na własnej skórze.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali