Wakacje przez cały rok

Wakacje przez cały rok

Jest wiele miejsc, w które można wyruszyć, by przez cały rok cieszyć się słońcem lub chociaż łagodnym klimatem. Jednym z nich jest Majorka - wyspa leżąca na Morzu Śródziemnym, u wybrzeży Hiszpanii.

Majorka poszczycić się może łagodnym klimatem - średnia temperatura nigdy nie spada tu poniżej kilkunastu stopni, a od maja do października utrzymuje się na poziomie przekraczającym dwadzieścia stopni. Równie ciepłe co powietrze, potrafi być morze, na którym znajduje się Majorka - praktycznie od kwietnia do listopada jego temperatura pozwala na zażywanie kąpieli.
Głównym sektorem gospodarki, jaki rozwija się na wyspie, od wielu lat jest turystyka. W Polsce Majorka i spędzane tam wakacje przez lata uchodziły za synonim bogactwa i luksusu. Do dziś zresztą, zwłaszcza wśród reprezentantów starszego pokolenia, utrzymuje się to przekonanie - mało kto, zanim przejrzy katalogi biur podróży, zdaje sobie sprawę, że wakacje w Hiszpanii kontynentalnej przewyższają ceną te, które można spędzić na wyspie.

Jakie atrakcje oferuje Majorka?

Przede wszystkim piaszczyste plaże i dni urlopu spędzane leniwie na wygrzewaniu się w słońcu z egzotycznym, kolorowym drinkiem w ręku. Wieczorami dodatkowo można skorzystać z bogatej oferty klubów, pubów i dyskotek, w które obfituje Majorka (zwłaszcza zaś turystyczne kurorty).
Majorka wychodzi na przeciw także tym, którzy nie lubią leniuchować na plaży, a czas wolą spędzić na zwiedzaniu, poznawaniu przyrody i kultury odwiedzanego miejsca. Zwiedzić można więc Valldemossa, urokliwe górskie miasteczko, w którym zimy uwielbiali spędzać Fryderyk Chopin i George Sand. Nie sposób też nie skosztować wybornych, lokalnych trunków - zwłaszcza likierów.
Majorka to także miejsca ciekawe przyrodniczo. Na wyspie znajduje się park krajobrazowy, rzadkie, białe, piaszczyste plaże oraz jaskinie. Warto w tym miejscu dodać, że Majorka w jednej z takich jaskiń posiada jedno z najbardziej interesujących jezior podziemnych w Europie - należy ono do najgłębszych i największych.
Tak wiele atrakcji sprawia, że podczas wakacji na wyspie nie można się nudzić. Warto więc, kiedy następnym razem trzeba będzie zadecydować gdzie spędzić wakacje, na dłużej zatrzymać się przy napisie Majorka w folderze biura podróży.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali