Atrakcje turystyczne Etiopii

Pomimo iż znajomość kontynentu afrykańskiego nadal nie należy do  największych, trend ten z roku na rok wyraźnie się zmienia. Kraje  afrykańskie są co raz częściej wybieranym kierunkiem podróży a  poznawanie kolejnych krajów tego kontynentu nie jest już tak odległe jak  jeszcze do niedawna. Nie inaczej jest z Etiopią, w której turystyka od  kilku lat rozwija się wyjątkowo szybko.

Co warto wiedzieć o tym kraju oraz jakie atrakcje turystyczne tam na nas czekają?

Etiopia jako nowy, atrakcyjny kierunek turystyczny

Pomimo iż Etiopia notuje wyjątkowo duży wzrost popularności wśród  turystów, nadal jednak przegrywa pod tym względem z sąsiednia Kenią.  Etiopia od lat kojarzyć się nam może z wojną oraz wszech ogarniającym  ubóstwem, jednak obraz ten może być nieco mylny, gdyż kraj ten co raz  bardziej przyciąga swoimi atrakcjami. Ma on bowiem naprawdę wiele do  zaoferowania.

Turystyka w Etioipii opiera się na kilku odrębnych twarzach, które stanowią bogactwo zabytków a także zapadające w pamięć niesamowite krajobrazy. Warto też pamiętać o aspekcie kulturowym o którym głośno m.in. dzięki zamieszkującym ten kraj plemionom rdzennym, starannie kultywującym swoje tradycje.

Moc etiopskich atrakcji

Na północny wschód od miasta Gondar znajduje się wyjątkowej urody  pasmo górskie. To Góry Semian. Od 1969 roku obszar ten stanowi część  Parku Narodowego Semien. Co ciekawe najwyższym szczytem tego górskiego  masywu jest wygasły wulkan, będący czwartym co do wysokości szczytem  całego kontynentu afrykańskiego. Krajobraz uzupełniają wyjątkowe gatunki  zwierząt takie jak koziorożec abisyński, dżelada czy też wilk  etiopski.

Kolebką świętości etiopczyków jest Lalibella. Miejsce to słynie z  kościołów wykutych w skale. Okolica ta jest wyjątkowo licznie oblegana  przez chrześcijan oraz pielgrzymów dla których jest to święta ziemia.  Obiekt ten wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kulturalnego  UNESCO.

Innym, nie mniej znanym obiektem wartym odwiedzenia jest miasto Aksum  słynące z bogactwa pozostałości archeologicznych takich jak grobowce,  ruiny zamków czy klasztorów. Wśród atrakcji nie może zabraknąć jeziora  Tana, po pierwsze będącego największym jeziorem Etiopii a po drugie to  właśnie z niego bierze swój początek najdłuższy oraz najbardziej zasobny  w wodę dopływ Nilu - Nil błękitny.

Etiopskie muzea i Parki Narodowe

Muzea stanowią niezbędny punkt każdego turysty. Zwłaszcza że w  Etiopskim Muzeum Narodowym znaleźć można takie perełki jak szkielet  Lucy, praczłowieka którego wiek szacuje się na 3,2 mln lat.  

Etiopski Park Narodowy założony w 1979 roku stanowi w dużym stopniu  sawanna oraz lasy akacjowe. Pełno w nim również Baobabów oraz  wyjątkowych gatunków zwierząt takich jak żyrafy, bawoły i słonie.

Etiopia to kraj pełen atrakcji turystycznych. Warto wiedzieć że  plemiona etiopskie to wyjątkowo przyjaźnie nastawieni do turystów  ludzie. Chętnie dzielą się z nimi swoimi rytuałami i tradycjami. Etiopia  pomimo biedy zachwyca bogactwem czegoś, czego nie da się kupić za  pieniądze.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali