Skarby Dalmacji: z wizytą na wyspie Vis

Wyspy Dalmatyńskie kojarzone są często z zatłoczonymi plażami i gwarnymi kurortami. Nie brak jednak i takich miejsc, w których można spędzić wczasy w pięknym otoczeniu i cieszyć się ciszą oraz spokojem. By spędzić wakacje w tak sielskiej atmosferze, wystarczy skorzystać z możliwości wypoczynku na wyspie Vis. Choć cieszy się ona sporym zainteresowaniem turystów, turystka masowa jeszcze nie zmieniła jej oblicza. Dość słaba (przynajmniej w porównaniu z innymi wyspami Dalmacji) infrastruktura turystyczna sprawia, że można się tu nacieszyć spokojem i naturalnym pięknem. Dzięki temu Vis stała się doskonałym miejscem dla tych, dla których Chorwacja to przede wszystkim wspaniałe krajobrazy oraz bogaty świat fauny i flory. Ci, którzy będą chcieli skorzystać z możliwości wypoczynku na Vis, bez problemu znajdą dla siebie noclegi na jej terenie. Czekają tu i domki letniskowe, i prywatne kwatery, w których można nacieszyć się prywatnością oraz komfortowymi warunkami pobytu. A jakie atrakcje czekają na tych, którzy postanowią spędzić wczasy na tej właśnie wyspie?

Vis to przede wszystkim wyspa idealna dla tych, którzy chcą wypoczywać na kameralnych plażach i cieszyć się widokiem pięknych zatoczek. Może ona spełnić też oczekiwania tych, którzy zamierzają urządzać wycieczkowe rejsy na pobliskie wyspy. Choć Vis nie może się pochwalić tak cennymi zabytkami, jak wyspy Hvar czy Korcula, i na jej terenie można ujrzeć kilka interesujących obiektów. W mieście Vis czeka Muzeum Archeologiczne, które z pewnością warto zwiedzić. Zachowały się tu również ślady dawnych fortyfikacji oraz pozostałości łaźni z okresu rzymskiego. Z ciekawymi zabytkami sakralnymi można się spotkać w tutejszych świątyniach. Barokową, drewnianą amboną może się pochwalić kościół św. Cypriana, z kolei w kościele Ducha Świętego można ujrzeć ciekawą kolekcję obrazów namalowanych przez włoskich artystów. Drugą miejscowością, którą warto zwiedzić w czasie wypoczynku na wyspie, jest pobliska Komiża. Swą sławę zawdzięcza ona bernardynom, którzy już w połowie XIII wieku prowadzili tu swój klasztor. Dziś dumą tej miejscowości jest renesansowy kasztel oraz pochodzący z XVII wieku kościół św. Mikołaja.

Wyspa Vis to doskonałe miejsce dla tych, którzy na terenie Wysp Dalmatyńskich szukają ciszy i spokoju. Czeka tu na nich malownicza sceneria, kameralne plaże oraz niewielkie letniska, które dają wiele możliwości wypoczynku i rekreacji nad wodami Adriatyku

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali