Zwiedzanie Singapuru i relaks w Tajlandii

W trakcie mojej ostatniej podróży do Azji postanowiłam połączyć zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc oraz kultur z błogim wypoczynkiem. Wybór padł więc na kosmopolityczny, tętniący życiem Singapur oraz rajskie plaże tajskiej wyspy Phuket. Takie wycieczki, idealnie dostosowane do naszych potrzeb i planów są możliwe w Planet Escape.

Mój pobyt w Mieście Lwa
Singapur plasuje się w szeregu innych kulturowo i religijnie zróżnicowanych narodów. Wyspa ta ma aż cztery oficjalne języki: angielski, tamilski, malajski i mandaryński, a także obchodzi święta wielu różnych religii. Odwiedzając ją można delektować się kulinarnymi doświadczeniami z różnych krajów, a także podziwiać wiele różnych miejsc kultu.

Tajlandię i Singapur zwiedzisz razem z Planet Escape -->  https://planetescape.pl/oferta/singapur-i-tajlandia-ekskluzywnie/
 

Innym ważnym powodem wizyty w Singapurze jest fakt, że jest to jedno z najczystszych miast na świecie. Dzięki przepisom dotyczącym zaśmiecania, Singapur jest wolny od nieprzyjemnych zapachów i śmieci. Choć niektórzy mogą oskarżyć Singapur, że jest zbyt sterylny, ja uważam, że czyste ulice są prawdziwym plusem.

Singapur jest pełen miejsc, w których można zjeść smaczny posiłek za mniej niż 10 dolarów. Istnieją tu setki straganów oraz wiele zorganizowanych centrów. Newton Food Circus i Maxwell Hawker Centre mają dziesiątki ofert od świeżych owoców morza, przez cudowne owoce, po lokalne desery.

Szczególnie chciałabym polecić Gardens by the Bay i Haw Par Villa. Te dwie atrakcje na świeżym powietrzu są niepodobne do niczego innego na świecie i wyróżniają Singapur na tle innych azjatyckich krajów. Gardens by the Bay jest zdominowany przez Supertree Grove, kolekcję olbrzymich metalowych ogrodów pionowych, które są pokryte tysiącami gatunków flory i fauny. Gardens by the Bay sprawia wrażenie futurystycznego obcego krajobrazu, ale atmosfera w tym miejscu jest bardzo przyjemna i zachęca do relaksu. Byłam tutaj również w nocy. Efekt wizualny jest wówczas zachwycający. Haw Par Villa to z kolei dawny park rozrywki zbudowany przez braci Haw Par, którzy wynaleźli również słyną maść tygrysią - Tiger Balm. Park jest pełen naturalnej wielkości rzeźb przedstawiających chińską mitologię. Bracia Haw Par chcieli przekazać trochę wiedzy i tradycji w zabawny, rozrywkowy sposób.

Rajskie plaże Phuket
Po zwiedzaniu Singapuru przyszedł czas na wypoczynek. Na wyspie Phuket można się naprawdę zrelaksować. Phuket jest doskonałym miejscem pod względem turystycznym z niesamowitą przyrodą, idyllicznymi plażami z białym piaskiem, niesamowitymi miejscami do nurkowania i odkrywania podwodnego świata, pierwszorzędnymi hotelami, spa, wspaniałymi polami golfowymi, mnóstwem znakomitych restauracji, tętniącym nocnym życiem i oferującym fantastyczne sklepy. Z tego powodu Phuket jest nazywane perłą południowo-wschodniej Azji.

Co sprawia, że Phuket jest tak wyjątkowe? Dlaczego jest lepsze, niż na przykład Bali czy Koh Samui lub setki innych miejsc do plażowania na całym świecie? W końcu plaża to tylko kawałek lądu wypełniony piaskiem, a jedna jest bardzo podobna do każdej innej. O wyjątkowości plaż na Phuket decyduje przede wszystkim ich otoczenie i piękne, kojące zmysły krajobrazy.
Tutejsze wody są idealne dla rodzin z dziećmi. W sezonie od listopada do kwietnia są prawie idealnie spokojne, ciepłe i bardzo czyste. To może nie być najlepsze miejsce dla miłośników surfingu oraz wielbicieli nurkowania. Jeśli szukamy trochę adrenaliny i aktywności fizycznej na Phuket z pewnością ją znajdziemy.

Jest również druga strona Phuket – ta bardziej lądowa. Za najpopularniejszymi plażami znajdują się takie miasta, jak Patong, Kamala, Karon, Kata i Bangtao, z których każde posiada wiele restauracji, sklepów, barów i nadmorskich kurortów. Każde oferuje również własne atrakcje.
 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali