Odkrywanie Litwy. Z wizytą w Kłajpedzie

Niewielka odległość oraz wspólna historia – dzięki tym czynnikom Litwa zalicza się do grona państw bardzo chętnie odwiedzanych przez polskich turystów. Znane biura podróży często organizują wycieczki po tym kraju, a chętnych na udział w takich imprezach nie brakuje. W gronie najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Litwa, znalazła się Kłajpeda. To wyjątkowe miasto, któremu braku atrakcyjności nie można zarzucić. Dzięki położeniu nad Zalewem Kurońskim cieszy się ono wielkim zainteresowaniem turystów, a ciekawe zabytki są kolejną zachętą do odbycia wycieczki na teren tego miasta. Jakie atrakcje turystyczne są tu wyjątkowo aktywnie promowane przez polskie i litewskie biura podróży? Dlaczego warto odwiedzić ten litewski ośrodek miejski o wyjątkowym znaczeniu dla turystyki w tej części Europy?

Współczesna Kłajpeda jest najważniejszym miastem portowym Litwy, jednak historia tego miasta sięga czasów średniowiecza. Wiadomo, że w XIII wieku istniało tu już miasto, które często zmieniało swą przynależność państwową. Ważnym etapem w dziejach Kłajpedy był ten okres, kiedy pełniła ona rolę stolicy Królestwa Prus. Obecnie jest to jedno z ważniejszych miast na Litwie, na terenie którego turystyka zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę.

Obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po tym mieście jest spacer po Starym Mieście. To tu można ujrzeć najwspanialsze budowle, które w ciekawy sposób przypominają o niezwykłej historii tego miasta. Spacer po starówce to ciekawe doświadczenie dla każdego turysty. Perełki dawnej architektury oraz ciekawy ogród botaniczny – oto najważniejsze atrakcje, jakimi może się tu pochwalić Litwa. Biura podróży zachęcają też do odwiedzenia tak ciekawego miejsca, jakim jest Plac Teatralny. Gmach miejskiego teatru, ciekawej budowli pochodzącej z XVIII wieku, jest przecież jednym z ciekawszych zabytków na terenie tego miasta. Wspaniałą atrakcją, szczególnie dla miłośników historii, mogą się też okazać ruiny dawnego zamku krzyżackiego. Wielką ciekawostką związaną z morzem jest żaglowiec „Meridianas”, który na teren Litwy trafił z Finlandii. Dziś jest to pływająca restauracja, na pokładzie której turyści pojawiają się bardzo chętnie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali