Niezwykły Hong-Kong i bajeczna wyspa Bohol

Wycieczka do tętniącego życiem, energicznego Hongkongu to prawdziwa uczta. Odwiedzający to miejsce po raz pierwszy bez wątpienia są przytłoczeni liczbą jego atrakcji. Przyznaję, że gdyby nie dobrze zorganizowany przez Planet Escape program podróży, nie wiedziałabym zupełnie, od czego zacząć. Dni spędzone w Hong-Kongu były niezwykle intensywne. Dlatego późniejszy pobyt na rajskiej wyspie Bohol okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Zacznijmy jednak od Hong-Kongu.

Poznaję Hong-Kong
Jednym z najsłynniejszych miejsc w Hong-Kongu jest jego słynny port. W malowniczą podróż z Tsim Sha Tsui do centrum zabiera nas prom Star Ferry. Star Ferry istnieje od 1888 roku i zajmuje szczególne miejsce w sercach mieszkańców. Jest również bardzo popularny wśród zagranicznych turystów. Kolejną znaną atrakcją Hong-Kongu jest Peak Tower położona na wysokości 396 metrów nad poziomem morza. Budowla oferuje zapierającą dech w piersiach panoramę z Victoria Peak - najwyższego wzgórza w całym mieście. Aby się tam dostać, można wsiąść do zabytkowej kolejki Peak Tram, która był pierwszą kolejką linową w Azji. Jej otwarcie miało miejsce w 1888 roku.

Niesamowite wrażenie zrobił na mnie Budda Tian Tan. Ten majestatyczny posąg Buddy z brązu ma wysokość 34 metrów i waży aż 250 ton. Malownicza przejażdżka kolejką linową Ngong Ping zabiera nas prosto do wioski Ngong Ping. Stojąc u stóp posągu patrzymy z zadziwieniem w górę. Czeka nas pokonanie 268 schodów prowadzących do Buddy.

Uważam, że w egzotycznych krajach zawsze warto odwiedzać lokalne rynki i targi. To tutaj zetkniemy się z mieszkańcami, doświadczymy miejscowych zwyczajów, spróbujemy autentycznych przysmaków. Hałaśliwe rynki uliczne Hong Kongu są stłoczone i wypełnione po brzegi niezależnymi straganami. Liczba kolorowych towarów i bibelotów wszelkiego rodzaju przyprawia o zawrót głowy. Targi Ladies Market i Temple Street Night Market są największe i według mnie najbardziej klimatyczne, ale warto odwiedzić także specyficzne dla Hong-Kongu targi ptaków, targi kwiatowe oraz targi rybne.

Na koniec podróży polecam szlak dziedzictwa Wan Chai. Ta dwugodzinna trasa prowadzi przez Wan Chai, jedną z najstarszych dzielnic Hongkongu. Zobaczymy tu wiele ważnych pod względem kulturowym obiektów, w tym Blue House, Starstreet Precinct i Wan Chai Market. To wspaniały sposób na poznanie historii i dziedzictwa kulturowego Hongkongu.

Relaks na wyspie Bohol
Podczas gdy większość turystów udaje się do prowincji Bohol, aby zobaczyć słynne na całym świecie Wzgórza Czekoladowe, mnie zaskoczyło mnóstwo innych atrakcji na tej filipińskiej wyspie. Oprócz malowniczego krajobrazu, odwiedzający po raz pierwszy Bohol pokochają z pewnością jej dziewicze piaszczyste plaże, atrakcje zorganizowane w dżungli i wyjątkowe przysmaki kulinarne.
The Chocolate Hills to miejsce warte odwiedzenia na Filipinach. Nazywa się je Wzgórzami Czekoladowymi, ponieważ zmieniają kolor na czekoladowo-brązowy, gdy trawa więdnie w sezonie letnim. I podczas gdy wzgórza różnią się rozmiarem, wydaje się, że są prawie symetryczne w kształcie, gdy są oglądane z daleka. To fascynujący widok.

Podczas gdy Boracay jest dumą narodową Filipin i jeśli chodzi o wspaniałe i białe piaszczyste plaże nie ma sobie równych, Bohol również ma wiele wspaniałych plaż, niesamowitych raf koralowych i światowej klasy miejsc nurkowych. Najbardziej znaną plażą w okolicy jest Alona Beach. Turyści doceniają jej miękki jak mąka piasek oraz przepiękne wschody i zachody słońca, które gwarantują niezapomniane widoki. Można tu wypocząć, zrelaksować się i oderwać od codzienności. To magiczne miejsce.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali