Stany Zjednoczone - ciekawostki i atrakcje

Stany Zjednoczone to ogromna kraina, w związku, z czym większość ludzi planuje podróże w obrębie danego regionu, czy to na wschodnie wybrzeże, południowy zachód, plaże na Florydzie, w Kalifornii, czy na peryferie takie, jak Hawaje i Alaska. W Stanach Zjednoczonych znajdują się jedne z najbardziej spektakularnych krajobrazów na świecie i jedne z najbardziej rozpoznawalnych zabytków. Oto atrakcje, które należy uwzględnić w planie podróży do USA:

Wielki Kanion
To chyba jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Rzeka Kolorado głęboko wcina się w tutejszy krajobraz, tworząc dramatyczne ściany i półki skalne. Turyści, stojący na krawędzi kanionu mogą zobaczyć dolinę kanionu poniżej i podziwiać grzbiety i klify, które biegną tak daleko, jak sięga oko. South Rim jest najczęściej odwiedzaną częścią Parku Narodowego Wielkiego Kanionu, z dużym centrum turystycznym, regularnym autobusem kursującym wzdłuż Rim w sezonie i chodnikiem, który biegnie wzdłuż kanionu z licznymi punktami widokowymi i platformami. North Rim, który również posiada obszary widokowe, zapewnia zupełnie inną perspektywę. Ta część parku ze względu na trudne warunki zimowe jest mniej dostępna w okresie od listopada do maja.

Wodospad Niagara
Usytuowany wzdłuż granicy Kanad y i USA, wodospad Niagara jest jednym z najbardziej znanych wodospadów na świecie. Woda z jeziora Erie wpada do jeziora Ontario przez masywne kaskady, słynące z dużej ilości wody, które spadają całkiem pionowo w dół. Co ciekawe, ilość wody zmniejsza się w zimie, gdy więcej wody zużywa się do produkcji energii hydroelektrycznej. Większość odwiedzających nie zauważa jednak zupełnie różnicy. Wodospad Niagara w rzeczywistości składa się z trzech kaskad. Największy odcinek znany jest, jako Horseshoe Falls, drugi po amerykańskiej stronie rzeki to American Falls. Obok niego rozciąga się trzecia, węższa kaskada, czyli Bridal Veil Falls. W pogodne dni mgła wznosząca się znad wodospadów jest widoczna z tak wielkiej odległości, jak CN Tower w centrum Toronto w Kanadzie, na przeciwległym brzegu jeziora Ontario.

Statua wolności
Uniwersalny symbol wolności, Statua Wolności jest najbardziej znaną ikoną Ameryki i największym posągiem na świecie. Stoi w porcie nowojorskim, ale zwiedzający mogą podziwiać pomnik z różnych punktów miasta, w szczególności Battery Park, lub popłynąć promem prosto do pomnika. Dla osób, które planują wyjść na posąg, istnieją różne poziomy dostępu. Inne bilety obowiązują na cokół, inne na koronę. Każdy, kto planuje wejść do środka Statui Wolności, jest zachęcany do dokonywania rezerwacji biletów dużo wcześniej.

Biały Dom
Biały Dom jest oficjalną rezydencją prezydenta Stanów Zjednoczonych i prawie wszyscy turyści umieszczają go na liście rzeczy do zobaczenia w Waszyngtonie. Ta historyczna struktura była domem każdego amerykańskiego prezydenta, z wyjątkiem George'a Washingtona. Biały dom został zbudowany przez Jamesa Hobana w 1792 roku, a po spaleniu przez siły brytyjskie w 1814 roku został odbudowany w 1818 roku. Wycieczki po Białym Domu są bezpłatne, ale rezerwacje muszą być dokonywane, co najmniej trzy tygodnie wcześniej. Rygorystyczne reguły bezpieczeństwa obowiązują tutaj zawsze, a po atakach terrorystycznych w USA jeszcze bardziej je zaostrzono.

Park Narodowy Yellowstone
Park Narodowy Yellowstone powstał za sprawą ogromnego starożytnego wulkanu, który przyczynił się do dramatycznego krajobrazu i niesamowitych zjawisk naturalnych. Gejzery i gorące źródła wraz z niesamowitymi wodospadami wzdłuż rzeki Yellowstone to tylko niektóre atrakcje przyciągające każdego roku ogromną liczbę turystów. Park, będący najstarszym parkiem narodowym w USA, jest także domem dla różnych gatunków dzikich zwierząt, z których najpopularniejsze są niedźwiedzie grizzly.

Walt Disney World
Ten gigantyczny park rozrywki w Orlando jest najlepszą rodzinną atrakcją w kraju i od dziesięcioleci służy zarówno młodym, jak i starszym. Otwarte w 1971 roku, Walt Disney World do dziś zachowuje swój pierwotny urok. Walt Disney World Resort obejmuje nie tylko różne parki rozrywki, ale także parki wodne, Downtown Disney z butikami i teatrami oraz wiele innych atrakcji, od wyśmienitych restauracji po pola golfowe. Wielu odwiedzających planuje spędzić tutaj tydzień lub dłużej, gdy chcą wszystko obejrzeć i skorzystać z większości atrakcji

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali