Najlepsze przygody w tajskiej dżungli

Gęste i dzikie dżungle Tajlandii wypełnione z jednej strony chropowatymi górami, z drugiej zaś lazurowymi wodami przyciągają turystów żądnych przygód. Istnieje wiele sposobów na poznanie różnorodnych i naturalnych krajobrazów Tajlandii, od atrakcji pełnych adrenaliny, po relaksujące doznania dla wszystkich kochających naturę i doceniających jej skarby. Tajlandia posiada ponad 25 000 kilometrów kwadratowych parków narodowych, rezerwatów przyrody i jezior, które są domem dla wielu fascynujących i wspaniałych zwierząt, w tym przedstawicieli morskiego świata. W dżungli na północy kraju mieszkają żywe i barwne społeczności plemienne. Różnorodne środowisko naturalne Tajlandii sprawia, że jest to idealne miejsce do wędrówek. Jeśli masz dość głośnego i tłocznego Bangkoku lub wygrzewania się na tropikalnych plażach, przeżyj wspaniałe przygody w dżungli, która pokrywa Tajlandię od wschodu do zachodu i od południa aż po północ.

Trekking
Trekking to jedną z najciekawszych rzeczy, jaką można zająć się w Krainie Uśmiechu. Wiedzą o tym zarówno mieszkańcy Tajlandii, jak i osoby przybywające tu w celach turystycznych. Niezależnie od tego, czy wędrujesz przez Park Narodowy Khao Sok w południowej Tajlandii, czy jedziesz w góry, w Chiang Dao na północy, znajdziesz zawsze trasy idealnie dopasowane do Twoich możliwości i umiejętności. Trekking to doskonały sposób na poznanie wspaniałej dzikiej przyrody Tajlandii, gdzie czeka na odkrycie wiele rzadkich gatunków. Tajlandzkie trasy trekkingowe są bardzo dobrze rozplanowane, dzięki czemu można udać się do dżungli samodzielnie albo z lokalnym przewodnikiem. Wycieczki różnią się między sobą. Można wybrać zarówno bezpieczną, ale dosyć przewidywalną wycieczkę grupową, jak i wyprawę, która okaże się prawdziwą szkołą przetrwania.

Rafting
Poruszaj się po krętych rzekach i jeziorach Tajlandii. Wybierz albo powolną, relaksującą wyprawę tratwą bambusową, wijącą się wśród bujnej tropikalnej zieleni, albo zdecyduj się na szybką i pełną adrenaliny przygodę raftingową. Ciesz się podróżą przez dżunglę, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki. Podczas spływów będziesz miał okazję odwiedzić wioski tajskie i nawiązać kontakt ze lokalną społecznością, z dala od głównych szlaków turystycznych.

Zjazdy na linach
Zyskaj wyjątkową perspektywę przemierzając dżunglę niczym małpy na lianach. Tajlandia jest znana na całym świecie z atrakcji, dzięki którym miłośnicy przyrody i adrenaliny mogą zbliżyć się do dżungli, dosłownie pędząc przez bujne baldachimy z dużą prędkością. Zjazdy na linach to propozycja dla naprawdę odważnych.

Podróż motocyklem
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapakować plecak na tył motocykla i udać się na wzgórza w bujnej północy Tajlandii. Poruszaj się po cichych drogach w górach, zatrzymując się po drodze i poznając fascynujące życie tajskiej prowincji. Bezpośredni kontakt z mieszkańcami da Ci najlepszy wgląd w kulturę i tradycje Tajlandii. Tajską dżunglę wciąż jeszcze zamieszkują lokalne społeczności. Zanurz się w miejscową kulturę i skorzystaj z gościnności tutejszych rodzin, aby nauczyć się czerpać jak najwięcej z obfitości dżungli. Nigdy więcej nie spojrzysz pełen kompleksów na Indianę Jonesa.

Speleologia
Wśród dżungli Tajlandii ukryte są jedne z najpiękniejszych jaskiń na świecie. To zadziwiający świat, wypełniony stalaktytami i stalagmitami. Czasami zupełnie nierealny. Jeśli nie lubisz przedzierania się przez wąskie szczeliny, nie martw się. Jest mnóstwo jaskiń, w których ominą Cię klaustrofobiczne lęki. W wielu z nich będziesz mógł się trochę powspinać, lub popływać kajakiem. Odkryj magiczną świątynną jaskinię Phraya Nakhon w Khao Sam Roi Yot National Park, na południe od Hua Hin lub Phi Hua w Krabi.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali