Plażowanie na Filipinach

Z ponad 7600 wysp na Filipinach, które oferują najbardziej malownicze widoki, dziewicze plaże z białym piaskiem i pełne przygód atrakcje, wybranie konkretnych miejsc do zwiedzania i odpoczynku może być dosyć trudnym zadaniem. Planet Escape proponuje wycieczkę, która łączy wizytę w najważniejszym mieście Filipin – Manili z błogim relaksem na plażach jednej z najpiękniejszych filipińskich wysepek - Boracay.

Fascynująca Manila
Manila na Filipinach znana jest z bogactwa kulturalnego, niesamowitych wycieczek i różnych ciekawych miejsc do zakupowego szaleństwa. Korzystając z oferty Planet Escape można w ciągu 48 godzin zwiedzić główne atrakcje Manili.
Podczas spaceru brukowanymi uliczkami, poznałam słynne stare miasto Manili znane, jako Intramuros. Ta historyczna część to serce starej Manili, w której mieści się Fort Santiago - cytadela, będąca w czasach kolonialnych postrachem wszystkich skazańców. Wewnątrz Intramuros znajdują się stare kościoły, takie jak Katedra w Manili i San Agustin oraz domy kolonialne i struktury obronne, które podlegają ścisłej rządowej ochronie. Gorąco polecam restaurację Ilustrado w Intramuros, gdzie można zasmakować tradycyjnej kuchni filipińsko-hiszpańskiej.

Zobacz Filipiny razem z Planet Escape -->  https://planetescape.pl/oferta/filipiny-wyspy-archipelagu-filipinskiego/

Po wizycie Intramuros wybrałam się na spacer, odwiedzając pobliskie parki i muzea, które odzwierciedlają bogate dziedzictwo tego kraju. Po lunchu warto udać się do Narodowego Muzeum Sztuk Pięknych, w którym znajdują się doskonale zachowane dzieła sztuki i historyczne artefakty. Po drugiej stronie usytuowane jeszcze są dwa muzea, a mianowicie Narodowe Muzeum Antropologii i Narodowe Muzeum Historii Naturalnej. W odległości krótkiego spaceru znajduje się również Rizal Park - historyczny park miejski i ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Maili, idealne na późne popołudniowe spacery.

W trakcie pobytu w Manili miałam także okazję odkryć najstarszą dzielnicę Chinatown na świecie. Wystarczy wziąć taksówkę i powiedzieć kierowcy, żeby podrzucił nas pod kościół Binondo na końcu Ongpin Street. Binondo to jedna z najczęściej odwiedzanych, ruchliwych ulic handlowych w Escolta. Jest to centrum autentycznej chińskiej kuchni. Można tu znaleźć dziesiątki restauracji i sklepów.

Wysepka Boracay – mały skrawek raju
Jednym z najbardziej popularnych miejsc do plażowania na Filipinach, jest wyspa Boracay, słynąca z pięknych białych piasków i bujnej tropikalnej scenerii. Turyści z całego świata znajdują ukojenie na tym maleńkim skrawku raju, dzięki czemu jest to miejsce, do którego ludzie wracają raz za razem.

Sypki biały piasek Boracay nigdy nie zawodzi. Ale podczas pobytu na wyspie warto odkryć również inne plaże. Na plaży Puka kolorowe muszelki mieszają się z piaskiem, tworząc wspaniałe naturalne tło. Warto odwiedzić Bulabog Beach i dowiedzieć się, dlaczego jest to najlepsze miejsce do kitesurfingu w całych Filipinach. Ja zakochałam się w uroczej plaży Ilig Iligan, która oferuje poszukiwaczom przygód skarbnicę zatoczek i jaskiń do zwiedzania. Co rusz na jej teren wkrada się tropikalna dżungla.

Wyspa to nie tylko wycieczki po plażach i możliwość uprawiania sportów wodnych. W rzeczywistości jest znacznie więcej rzeczy do zobaczenia i odkrycia na Boracay. Czeka na nas między innymi dwugodzinna trasa Boracay, która przebiega przez 220-hektarowy park Mangrove. Koniecznie trzeba odwiedzić lokalną społeczność Ati, która mieszkała na wyspie od dziesięcioleci, na długo przed pojawieniem się masowej turystyki, aby pod koniec wycieczki móc podziwiać niesamowitą panoramę wyspy z Mt. Luho. Lokalny przewodnik bardzo chętnie opowie nam ciekawe historie i tajemnice dotyczące Boracay.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali