Pomysł na wakacje - Senegal

Senegal to niezwykłe państwo znajdujące się w zachodniej części  Afryki tuż nad Oceanem Atlantyckim. Ze względu na obecność Francuzów,  którzy zaciekle walczyli o wpływy w tym kraju już w XVII wieku, w  Senegalu sporo francuskich naleciałości kulturowych, które przetrwały do  dnia dzisiejszego. Urzędowym językiem jest francuski, choć większość  mieszkańców stanowią Wolofowie z odrębnym językiem.

Z wizytą w stolicy

Dakar jest stolicą i największym miastem w Senegalu, który w  świadomości wielu Europejczyków funkcjonuje jako miejsce organizacji  jednego z najsłynniejszych rajdów. Początek trasy Rajdu Dakar pierwotnie  miał miejsce w Paryżu i metę właśnie w stolicy Senegalu, co na  przestrzeni lat zmieniło się ze względu na polityczne zawirowania. Nazwa  stolicy wywodzi się z języka wolof i nawiązuje do tamaryndowca  indyjskiego, gatunku tropikalnego drzewa występującego przede wszystkim  we wschodniej części Afryki. Od kilku lat w Dakarze prosperuje Muzeum  Czarnych Cywilizacji. W nowoczesnym budynku o powierzchni bliskiej 14  tysięcy metrów kwadratowych znajdziemy sporo pasjonujących eksponatów i  mnóstwo informacji, które przybliżą nas do kultury mieszkańców Afryki.  Dakar to miasto, które nigdy nie zasypia. Mieści się tutaj sporo knajpek  i restauracji, w których będziemy mogli delektować się lokalną  kuchnią, a w tej królują doskonałej jakości owoce morza i świeże ryby.

Saint-Louis

Saint-Louis to przepiękne portowe miasteczko, które do 1904 roku  pełniło funkcję stolicy kraju. To przepiękne miejsce, w którym do dnia  dzisiejszego można podziwiać wspaniałą architekturę postkolonialną.  Historia jest w tym mieście niemal namacalna. Właśnie z tego względu  przeszło dwie dekady temu miasto trafiło na listę światowego dziedzictwa  UNESCO. Można tutaj podziwiać wspaniały most Pont Faidherbe, który  został zbudowany jeszcze w XIX wieku. Klimat tego miejsca przenosi  turystów nieco w czasie. Warto przemierzać to miasto pieszo, zaglądając  we wszystkie zakamarki i podziwiając architektoniczne perełki.

Wyspa Goree

Goree to niewielka wysepka znajdująca się raptem trzy kilometry w  kierunku wschodnim od Dakaru. Mroczna historia tego miejsca wiąże się z  niewolnikami, którzy byli wystawiani na sprzedaż, więzieni i zmuszani do  katorżniczej pracy. Na wyspie znajduje się słynny Dom Niewolnika,  symbolizujący okropną przeszłość tego miejsca. Wielu turystów przybywa w  te rejony wyłącznie po to, by zapoznać się z zawiłą historią Goree.  Jest to jednocześnie bardzo malownicze miejsce, w którym można odpocząć,  karmiąc oczy wspaniałymi widokami.

Lac Retba

Lac Retba to kolejny obowiązkowy punkt wycieczki każdego turysty  przemierzającego Senegal. Mowa o popularnym różowym jeziorze, które z  lotu ptaka i przy niezbyt ostrym świetle naturalnym przypomina  truskawkowy budyń. Nietuzinkowy kolor wody zawdzięczamy konkretnym  bakteriom i minerałom znajdującym się w jeziorze. Turyści uwielbiają  kąpać się w różowych wodach Lac Retby. Miejsce jest również ukochaną  lokalizacją dla fotografów z całego świata, którzy gotowi są pokonać  tysiące kilometrów, by wykonać zdjęcie tego miejsca.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali