Malezja, czyli Azja w pigułce

"Malezja, prawdziwa Azja" jest hasłem turystycznym Malezji i trzeba przyznać, że jest wyjątkowo trafione. Kraj ten znajduje się w Azji Południowo-Wschodniej, przez co jest strategicznym i naturalnym miejscem spotkań z wielokulturową ludnością. Byłam podekscytowana możliwością zagłębienia się w jedyne w swoim rodzaju doświadczenia, jakie oferuje turystom Malezja. Nie zawiodłam się.

Kuala Lumpur
Kuala Lumpur łączy w sobie wspaniałe meczety z kolorowymi chińskimi świątyniami i dzielnicami, które zachwycają atmosferą subkontynentu indyjskiego. Mój pobyt w Kuala Lumpur to przede wszystkim wycieczka do Muzeum Narodowego, zwiedzanie Małych Indii i zdobycie zdjęć na tle słynnych Petronas Towers.

Muzeum Narodowe (Muzium Negara) prezentuje malezyjską historię od czasów zamierzchłych do dnia dzisiejszego. Dowiedziałam się tu jak wyglądały narodziny państwa malajskiego i jak na jego ostateczny kształt wpłynęły wieki kolonializmu. Z Muzeum Narodowego nasza wycieczka udała się do niezwykłej dzielnicy Małe Indie. Spacer po uliczkach Little India, jednej z najbardziej tętniących życiem dzielnic Kuala Lumpur sam w sobie był fascynujący.

Wizyta w Kuala Lumpur nie mogłaby się odbyć bez wycieczki do najsłynniejszego budynku stolicy. Petronas Towers górują nad miastem i są jego symbolem. Podziwiałam bliźniacze wieże, które niemal dotykają niskich chmur.

Wzgórza Camerona
Cameron Highlands to urocza dzielnica Malezji położona w zachodnim regionie kraju, Pahang, 200 km od Kuala Lumpur. To malownicze miejsce przyciąga turystów z całego świata. Góry Cameron zostały nazwane imieniem Sir Williama Camerona, który przyczynił się do powstania tego wyjątkowego miejsca. Znajdują tutaj sady, plantacje herbaty, ogrody, liczne szlaki turystyczne, muzea oraz wiele innych atrakcji. Można oczywiście skosztować pysznej herbaty i poznać tajniki jej uprawy. Ze względu na przyjemny klimat, który nigdy nie jest zbyt gorący, Cameron Highlands stanowią doskonały wybór podczas największych upałów.

Czekają na nas cudowne spacery po ogrodach herbacianych, ale również trekking i wędrówki w gęstych lasach, odwiedzenie farmy truskawek i poznanie urzekających miejsc kultu. Istnieją tu szlaki, które umożliwiają spacery rekreacyjne i takie, na których można się porządnie zmęczyć. Ze względu na moje zainteresowania, ucieszyła mnie bardzo wizyta w galerii sztuki Mah Meri i muzeum Time Tunnel w Cameron Highlands.

Perhentian. Witamy w raju!
Wyspy Perhentian to jeden z ukrytych klejnotów w ogromnej skrzyni skarbów, jaką jest Malezja! Można tutaj znaleźć swój mały, prywatny raj. Wyspy znajdują się w niewielkiej odległości od granicy tajlandzko malajskiej. Dzięki temu zapewniają wszystko, co najlepsze z dwóch światów. Ukryty tropikalny raj, oferujący ciszę i błogi relaks znajduje się stosunkowo blisko lądu oraz połączeń komunikacyjnych. Wciąż mamy w głowie kosmopolityczne Kuala Lumpur, ale na Perhentian możemy zapomnieć o wysokich i zastraszających kompleksach hotelowych i znaleźć nocleg w jednej ze spokojnych chatek plażowych rozrzuconych po wyspach. Godziny spokojnego plażowania. Tego było mi trzeba! Jednak Perhentian to również doskonałe miejsce dla aktywnych turystów i łowców adrenaliny. Goście mogą nurkować z akwalungiem, nurkować z rurką, uprawiać trekking i kajakarstwo w dżungli.
Po wizycie w Malezji pozostały mi piękne wspomnienia i niezapomniane doświadczenia. Przeglądając zdjęcia z podróży wciąż na nowo przekonuje się, w jak niezwykłym miejscu miałam okazję przebywać i szczerze zazdroszczę mieszkańcom Malezji, że na wyciągniecie ręki mają takie skarby.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali