Kenia. Moja wielka afrykańska przygoda.

Nawet jeśli już dawno temu opuściłeś Kenię, pewne rzeczy pozostaną z Tobą, niektóre już na zawsze. Małe skarby, zarówno namacalne, jak i niematerialne. Będziesz pamiętać twarze, podróże, smaki i dźwięki i uśmiechniesz się do siebie, ponieważ doświadczyłeś czegoś magicznego. Bo Kenia jest magiczna, wyjątkowa, piękna. Przede wszystkim, zaś dzika i nie stłamszona sidłami cywilizacji.

Wizyta w stolicy Kenii
Krótka wycieczka do stolicy Kenii – Nairobi - może być bardzo ekscytująca, jeśli jest dobrze zaplanowana. Dlatego warto zdecydować się na podróż z biurem podróży Planet Escape. Będziesz miał okazję podziwiać piękną panoramę miasta, odwiedzić park narodowy, kontemplować sztukę w kilku galeriach i muzeach oraz poruszać się słynnymi szlakami przyrodniczymi.
Z wizyty w stolicy najbardziej zapadła mi w pamięć przejażdżka po Parku Narodowym Nairobi, który znajduje się zaskakująco blisko centrum miasta. Park przyciąga entuzjastycznie nastawionych turystów od 1946 roku. Daje naprawdę dużą szansę na poznanie dzikiej przyrody, w tym słynnej Wielkiej Piątki, do której należą: lew, nosorożec czarny, bawół, słoń oraz lampart. Inne zwierzęta, które prawdopodobnie zobaczysz podczas ekscytującego safari to hieny, żyrafy i ponad 400 gatunków ptaków. Po przejażdżce można zjeść obfity obiad w samym środku parku.

Masai Mara
Narodowy rezerwat dzikich zwierząt Masai Mara to kolejne miejsce, w którym koniecznie musisz się znaleźć. Znajduje się na dnie doliny Rift w hrabstwie Narok. Jest to obszerny chroniony park o powierzchni 1 510 kilometrów kwadratowych. To tutaj wspólnota Masajów żyje obok dzikich zwierząt. Masai Mara nie jest parkiem rozrywki. To swego rodzaju rezerwat dla społeczności Masajów. Płaska, rozległa równina usianą jest sporadycznie drzewami akacji oraz ciernistymi krzewami. Między nimi przebiegają nieutwardzone ścieżki. Jest to bardzo spokojny i malowniczy region Kenii. Ale nie należy dać się zwieźć złudnemu poczuciu bezpieczeństwa. Samotne zwiedzanie jest surowo zabronione, więc możesz przemierzać Masai Mara tylko w bezpiecznym czterokołowcu, ponieważ gdzieś w krzakach może czyhać sam król dżungli. Nie chciałbyś chyba spotkać się oko w oko z lwem. Zachód lub wschód słońca nad Masai Mara uosabia piękno afrykańskiej dziczy. To obrazki, jak z widokówek albo najlepszych portali turystycznych.

Nad jeziorem Nakuru
Park Narodowy Jeziora Nakuru jest domem tysięcy flamingów. Szczyci się ogromną różnorodnością ekologiczną. W jego krajobrazie wyróżnia się kilka rodzajów siedlisk, od samego jeziora, przez sąsiednie skarpy, po malownicze wzgórza. Obserwatorzy ptaków i zapaleni wędrowcy uznają ten park za wyjątkowe miejsce. Przyznaje im rację. Piękna, dzika przyroda i cudowne widoki są zachwycające. A stłoczone blisko siebie flamingi, tworzące miejscami różowe dywany dodają okolicom niezwykłego uroku.

Wybrzeże Kenii
W regionie nadmorskim znajdują się wspaniałe plaże Kenii. W Mombasie, położonej wzdłuż Oceanu Indyjskiego, pas plaży Diani, która prowadzi aż do plaży Tiwi, olśniewa nieskazitelnie czystymi plażami, lazurowymi wodami i błękitnym niebem. Krajobraz wzbogacają wysokie palmy, które chronią przed palącym słońcem. Jest to najlepsze miejsce, w którym można się zgubić, jeśli szukasz miejsca na odpoczynek w malowniczej okolicy. Nic dziwnego, że niektóre znane na całym świecie luksusowe hotele i kurorty położone są wzdłuż tych rajskich plaż. Inne nadmorskie miasta, takie jak Malindi i Watamu są również obdarzone pięknymi plażami oraz bogatymi, zdrowymi rafami koralowymi. W regionie tym znajduje się wiele parków morskich i obszarów chronionych. Odkrywanie podwodnego świata Kenii to fascynująca przygoda.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali