Copacabana w Boliwii. Jak połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem?

Malutkie miasteczko na południowym brzegu jeziora Titicaca, Copacabana, było niegdyś senną wioską rybacką, znaną z wielu religijnych świąt. Dzisiaj jednak coraz więcej turystów odwiedza pobliskie Isla del Sol. Z każdym rokiem również w Copacabanie przybywa atrakcji. Będąc w Boliwii z pewnością warto tu zabłądzić. Czeka na nas wiele niezwykłych miejsc do odkrycia, a spokojna atmosfera miasteczka umożliwia także wypoczynek i relaks.

Odkryj ruiny w Horca del Inca
Usytuowane wysoko na wzgórzu z widokiem na miasto Copacabana, Horca del Inca jest jednym z najświętszych miejsc w regionie. Uważa się, że cywilizacje zamieszkujące te ziemie jeszcze przed Inkami wyrzeźbiły te imponujące skały, by służyły, jako astronomiczne obserwatorium. Powstały w nich specjalne dziury i znaki, aby promienie słoneczne mogły tworzyć różne cienie na ziemi. Podczas przesilenia czerwcowego, mieszkańcy Copacabany wciąż wędrują w to miejsce, aby przekonać się, czy nadchodzący rok przyniesie dobre zbiory. Można również zobaczyć ofiary dla bogini Pachamama, takie jak liście koki i kadzidło, składane w okolicznych skałach przez cały rok.

Złap własny lunch na pływających wyspach
Zaledwie 10 minut jazdy taksówką od centrum miasta lub godzina spokojnego spaceru dzieli nas od kolejnego wyjątkowego miejsca na mapie Copacabany. Rodziny żyjące na specjalnych pływających trzcinowych wyspach dostarczają gościom świeżo złowionych pstrągów. Ponieważ pstrągi przechowywane są w wodzie tuż przy wyspach, można nawet wybrać i złapać własną rybę. Rybacy i ich żony następnie przygotowują z ryb gotowe dania z ryżem, frytkami i sałatką, a ich cena jest naprawdę atrakcyjna.

Wycieczka do Yampupata
Niestety, wiele osób, które odwiedzają Copacabana, omija okoliczne wzgórza. Chociaż centrum miasta może wydawać się pełne atrakcji turystycznych, nie dajmy się złapać w tę pułapkę. W spokojnych okolicach Copacabany poczujemy się jakbyśmy byli w zupełnie innym świecie. Dosyć wymagająca wędrówka do sennego miasteczka Yampupata będzie nas prowadziła niemal pustymi szlakami. Miniemy po drodze przyjaznych pasterzy lam oraz rolników uprawiających komosę ryżową. Wśród malowniczych pagórków ukażą się wkrótce piękne widoki na jezioro Titicaca. Jeśli lubimy zejść z utartych szlaków, ta wycieczka okaże się z pewnością fascynująca.

Odwiedź Isla del Sol i Isla de la Luna
Zdecydowana większość podróżnych przejeżdżających przez Copacabana odwiedza dwie najświętsze wyspy na jeziorze Titicaca w Boliwii: Isla del Sol i Isla de la Luna. Jednodniowe wycieczki do tych dwóch pięknych wysp są łatwe do zorganizowania. Większość wyjazdów odbywa się o godzinie 8:30 lub o 13:30 i obejmuje transport powrotny oraz postój na Isla de la Luna. Gdy już tam będziemy, możemy wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po najważniejszych na wyspie miejscach Inków lub po prostu odpocząć, podziwiając widoki z jednej z wielu restauracji sprzedających pstrągi.

Podziwiaj piękne widoki z Cerro Calvario
Po prawej stronie zatoki Copacabana znajduje się najpiękniejszy punkt widokowy w mieście. Droga gruntowa zaczynająca się od Calle Destacamento lub Calles Jauregui i Costañera, a kończy się doskonałym miejscem na odpoczynek. Widoki na Copacabana i Jezioro Titicaca nie mają sobie równych. Jeśli opuścimy miasto około 16: 30, zrobimy to w samą porę, aby obejrzeć jeden z najbardziej spektakularnych zachodów słońca w Boliwii.

Zwiedzaj piękną katedrę w mieście
Dominująca na centralnym placu miasta, Copacabana's mudéjar (katedra mauretańska) jest pięknym miejscem wartym zobaczenia. Na zewnątrz duży kamienny plac otoczony jest ogromnymi białymi kolumnami i pięknymi kopułami ozdobionymi malutkimi niebieskimi i rdzawoczerwonymi dachówkami. Wewnątrz czeka na nas misternie rzeźbiony, pokryty złotem ołtarz i ściany dekorowane 200-letnimi religijnymi obrazami. Kościół jest zazwyczaj otwarty każdego dnia, a wstęp jest wolny.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali