Benin - malownicze państwo afrykańskie

Benin to niezwykle  malownicze państwo znajdujące się tuż nad Zatoką Gwinejską w zachodniej  części Afryki. Mówi się nie bez powodu, że z lotu ptaka przypomina  przecinek wciśnięty pomiędzy inne państwa afrykańskie. Stolica kraju,  Porto Novo znajduje się w południowej części. To państwo każdego roku  przyciąga turystów z różnych zakątków świata. Różnorodność krajobrazów,  począwszy od suchych lasów, a na sawannie kończąc, decydują o jego  wyjątkowości i zapewniają niezliczoną ilość atrakcji w postaci bogatej  przyrody. Co ciekawe, w kraju mieszka zaledwie pięćdziesiąty tysięcy  osób, które dzielą się na kilkanaście grup etnicznych. To kraj wielu  kontrastów. Warto wiedzieć, że robienie zdjęć na terenie Beninu nie jest  rzeczą wskazaną. Wręcz przeciwnie. Dla wielu mieszkańców fotografia  jest sposobem na zabieranie duszy osobie fotografowanej. Jakie miejsca  należy odwiedzić, będąc w Beninie?

Kotonu

Oficjalną stolicą Beninu jest oczywiście Porto-Novo, aczkolwiek ze  względu na lokalizację oraz skalę gospodarczego rozwoju to właśnie  Kotonu jest uważane za najważniejsze miasto w kraju. Jest to  zdecydowanie miejsce, do którego należy się udać podczas podróżowania po  Beninie. Jednym z miejsc, które warto zobaczyć jest wspaniała  muzułmańska dzielnica Zongu, w której znajduje się meczet. To niezwykle  energetyzujące i pełne życia miejsce, które zachwyci nas swoją  odmiennością kulturową i bogactwem tejże kultury. Znajduje się tutaj  również urokliwa plaża, po której jednak zaleca się spacerować wyłącznie  w biały dzień. W nocy może być niebezpiecznie. Warto udać się do katedry  w Kotonu Notre Dame Des Apotres, która z kolei znajduje się w pobliżu  słynnego mostu Ancien Pont. Wielką atrakcją jest również Fundacja  Zinzou. To miejsce z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom sztuki  współczesnej. Jest również przestrzenią zapewniającą edukację  artystyczną młodszym pokoleniom. Zdecydowanie warto również odwiedzić  Plac Męczenników. Znajduje się tutaj zbudowany w Korei Północnej pomnik  poświęcony ofiarom poległym w walce przeciwko kolonializmowi. Jest to  obecnie miejsce, w którym regularnie odbywają się różnego rodzaju  wydarzenia kulturalne.

Ouidah

Ouidah to niewielkie miasteczko znajdujące się kilkadziesiąt  kilometrów od stolicy Beninu. To miejsce z bardzo ciekawą historią.  Wiadomo, że już w XII wieku stanowiło istotny ośrodek handlu w tym  regionie. Jedną z największych atrakcji jest ciągnąca się przez cztery  kilometry Droga Niewolników. Zaczyna się w miejscu, w którym  zlokalizowane jest Muzeum Historii Ouidah, notabene jest to atrakcja,  którą warto wziąć pod uwagę, a kończy na plaży. Warto wybrać się do  słynnej Świątyni Pytonów. To specyficzne miejsce, w którym modlitwy  skierowane są właśnie do tych fascynujących zwierząt. W środku  oczywiście można podziwiać pytony, ale również wiele naściennych  malunków oraz 500-letnie drzewo, przy którym składa się ofiary. To  miejsce, w którym będzie można poznać kapłanów wyznających voodoo.  Charakterystycznym znakiem są skaryfikacje na twarzy układające się w  konkretny wzór. Ouidah to centrum kultu  Voodoo. Podróż do tego miejsca  jest wielką przygodą i zdecydowanie warto uwzględnić to niewielkie  miasteczko na trasie zwiedzania.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali