Kambodża dla aktywnych

Kambodża, jeden z krajów Azji Południowo-Wschodniej, graniczący z Laosem, Tajlandią i Wietnamem. W świadomości Europejczyków znany jako dawne imperium Czerwonych Khmerów, w którym znajduje się jeden z finalistów nowych siedmiu cudów świata – kompleks świątyń Angkor Wat. Niewiele osób jednak wie, że Kambodża ma do zaoferowania znacznie więcej, szczególnie podróżnikom, którzy uwielbiają zbaczać z utartych szlaków i odkrywać nowe miejsca. Dziś opowiemy o mniej i bardziej znanych atrakcjach w Kambodży, które warto zobaczyć podróżując do tego kraju.

Kambodża: przystanek podczas podróży po krajach Azji Południowo-Wschodniej?
Utarło się przekonanie, że do Kambodży jedzie się głównie po to, by przez kilka dni podziwiać Angkor Wat, odpocząć i ruszyć w dalszą podróż, np. do różnorodnej Tajlandii czy szalonego Laosu. Dziś chcielibyśmy Was przekonać, że ten kraj jak najbardziej nadaje się jako samodzielny kierunek podróży. Posiada bowiem bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną (w korzystnych cenach) i wiele miejsc, w których można uprawiać rozmaite aktywności: górski trekking, spływ kajakowy, safari ze słoniami oraz oczywiście zwiedzanie buddyjskich świątyń. Kambodża posiada także dostęp do morza, konkretnie do wybrzeża sąsiadującego z ciepłą Zatoką Tajlandzką, w której przez cały rok możemy cieszyć się doskonałą pogodą. Z uwielbianych przez turystów miejscówek polecamy dwie kambodżańskie wyspy – Kog Roan i Kaoh Tang, które są porośnięte gęstymi dżunglami i naprawdę zachwycające!

Magiczne kambodżańskie miasta: Phnom Penh
Phnom Penh to stolica kraju, którą zamieszkuje ok. 16 milionów ludzi. Miasto położone jest przy rzece Tonle Sap (która ma ujście do Mekongu) i przyciąga setki turystów piękną i magiczną architekturą. Z powodzeniem można ułożyć sobie całodzienną wycieczkę szlakiem świątyń, którą urozmaicą wizyty w lokalnych restauracjach. Największą świątynią w Phnom Penh jest Wat Phnom i zdecydowanie polecamy ją zwiedzić. W stolicy znajduje się także mnóstwo miejsc pamięci zbrodni wojennych oraz historycznych, więc jeśli kogoś interesuje taki rodzaj zwiedzania, zajmie mu to co najmniej jeden dzień. Jeśli chodzi o największe atrakcje turystyczne (bo umówmy się, nie każdy ma ochotę podczas urlopu doświadczać ogromnego poruszenia wywołanego miejscami pamięci masowych zbrodni), zaliczają się do nich: Pomnik Niepodległości (naprawdę widowiskowy), rosyjskie targowisko (bardzo ciekawe miejsce, ale trzeba uważać na kieszonkowców), Muzeum Narodowe Kambodży (nawet jeśli nie interesuje Was zwiedzanie, przejdzie się by zobaczyć ten fenomenalny pod względem architektury budynek) i Phsar Thmei (również ciekawie zaprojektowana największa galeria handlowa w stolicy ze złotą kopułą). Osoby, które są spragnione widoków z góry mogą wjechać na Vattanac Capital Tower.

Delfiny w Kratie
Do miasta Kratie dojedziecie ze stolicy w ok. 5,5 godziny samochodem (można się rozejrzeć za transportem publicznym). To idealne miejsce dla miłośników przyrody! Po wizycie w stolicy doświadcza się ogromnego kontrastu pomiędzy dwoma miastami, chociaż trzeba przyznać, że Kratie jest o wiele bliżej autentycznemu klimatowi Kambodży, niż Sieam Reap (miasto Angkor Wat) i Phnom Penh. Przyciąga gości głównie ze względu na wspaniałe krajobrazy oraz rejsy po rzece Mekong, podczas których obserwuje się delfiny. W Kratie popularnością cieszą się także spływy kajakowe, przejazdy tuk tukami brzegiem rzeki oraz zwiedzanie sanktuarium żółwi.

Relaks na plażach w Sihanoukville
Zakładamy, że podczas podróży po Kambodży uwzględnicie w planie trzydniową wycieczkę do Angkor, jednak nie będziemy się o niej rozpisywać. Wspomnimy jednak o mało turystycznym i ciekawym mieście Sihanoukville, do którego dostaniecie się bezpośrednio z lotniska w Siem Reap (lot trwa ok. 45 minut), i poczujecie się jak na luksusowych wakacjach. Wg różnych źródeł, miasto zaczęło cieszyć się wzmożoną popularnością od lat 90., co poskutkowało wybudowaniem nowej bazy hotelowej i infrastruktury. Dzięki położeniu miasteczka, czyli tuż nad wybrzeżem Zatoki Tajlandzkiej, można zrelaksować się w hotelach wybudowanych tuż przy plaży z białym piaskiem. W Sihanoukville panuje miły nadmorski klimat, aczkolwiek w porównaniu do Tajlandii jest tu bardzo spokojnie i kameralnie. Stąd już rzut beretem do wspomnianych przez nas wysp. To miasteczko oferuje turystom także aktywne nocne życie: można iść do klubów i posłuchać muzyki na żywo, wybrać się na targ Otres i zakosztować lokalnej kuchni, a także podziwiać wschody i zachody słońca na pięknych plażach. Jeśli będziecie w Sinhanoukville, koniecznie wybierzcie się chociaż na jeden dzień na wycieczkę do zachwycającego Parku Narodowego Bokor i zobaczcie Czarny Pałac!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali