Egzotyczna wycieczka do Japonii

Japonia to kraj, w którym dzięki staranion rządu zachowała się wręcz w nienaruszonym stanie kultura i tradycje sprzed tysięcy lat. Potęga, która wyrosła na górzystych wyspach, położonych na jednym z najabrdziej aktywnych sejsmicznie obszarów na Ziemi. Wycieczka do Japonii jest przeżyciem samym w sobie. Z naszej perspektywy, kraj położony na końcu świata, w wyobrażeniach jawi się jako miejsce niedostępne; kraina smoków, samurajów, gejsz i społecznej równowagi. Kraj, w którym dobro narodu jest ważniejsze niż dobro jednostki, w którym liczy się z siłą młodości i doświadczeniem starszych. Jak podrózować do Japonii, by chociaż trochę ją poznać? W końcu jest tu mnóstwo wspaniałych turystycznych atrakcji, które przyciągają jak magnes. Które miejsca odwiedzić? Zapraszamy do przeczytania naszego mini-przewodnika.

Dla kogo jest Japonia?
Podróż do Japonii jest dla osób wytrwałych i ciekawych świata. I chociaż można połączyć wycieczkę objazdową z wypoczynkiem na rozrywkowej wyspie Okinawa, wiele osób odczuwa niedosyt. Tokio, największe miasto na świecie, które może konkurować chyba tylko z Nowym Jorkiem, wciąga i wzrusza zarazem. Praktyka podróżnicza pokazuje, że Japonia nie jest najlepszym kierunkiem na rodzinne wakacje ani na typowo turystyczne zwiedzanie. To bardzo drogi kraj, do którego dostęp mają osoby o konkretnych preferencjach, nastawione na intensywne zwiedzanie i bardzo, bardzo dziwne atrakcje i doświadczenia. W Japonii można zobaczyć wielkomiejskie życie i górskie wioski. Spotyka się tu najnowocześniejsza technologia i sprawdzone przez kilka stuleci techniki budownicze. Dokładając do tego unikatową kulturę, Japonia to nie tylko egzotyczny kierunek, ale wręcz inny świat.

Tokio, miasto, które żyje 24 godziny na dobę
W Tokio mieszka około 35 milionów ludzi. Niemal tyle, ilu jest w wszystkich mieszkańców Polski. To niesamowita metropilia, która narodziła się niczym feniks z popiołów - w czasie II wojny światowej, została zrównana z ziemią. Prócz drapaczy chmur, serpentyn autostrad i biznesowych dzielnic, można tu znaleźć cudownie zielone parki i buddyskie świątynie. Wciąż żywa jest tu tradycja shinto - rdzenna japońska religia, w której bogowie (kami) i ludzie wspólnie zamieszkują ziemię. W tej religii mieszają się elementy animizmu i szamanizmu, nie ma tu kanonu świętych, dogmatów, świętych ksiąg. Shinto nie posiada też głównego założyciela ani proroka, nie czeka na wybawienie. Ponoć kami jest ponad 8 milionów, a cały system wierzeń opiera się na harmonijnym życiu i uzyskiwaniu łask. Obecność kami zaznacza się bramami torii, najczęściej umiejscowionymi na jeziorach. Jest to nieodłączny obrazek z wielu miejsc w kraju - tori to bramy do drugiego świata. Dzięki temu Japonia przesycona jest magią, a przebywając w Tokio, nietrudno jest o duchowe przeżycia.

Góra Fuji
Góra Fuji jest jednocześnie najwyższym szczytem Japonii (3700 m npm.) i czynnym wulkanem. Znajduje się na jednej z wysp, Honsiu, która jest częścią parku narodowego. Góra Fuji jest symbolem Japonii, zachwyca pięknem i majestatem. Zachwycają się nią także artyści z całego świata - góra ma kształt niemal idealnego stożka, którego szczyt pokrywa warstwa śniegu. Popularną aktywnością jest trekking na górę, nie jest to jednak łatwa sprawa. Wspinaczka trwa od 4 go 8 godzin, jest bardzo intensywna. Niektórzy rozpoczynają trekking po zachodzie słońca, by móc przywitać nowy dzień ze szczytu. W okolicy góry znajdują się np. obserwatoria metereologiczne i las Aokigahara, znany też jako Las Samobójców.

Górska wioska Shirakawa-go
Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, górska wioska słynąca z domków o drewnianych charakterystycznych dachach. Strome dachy mają na celu utrzymanie zimą śniegu, pod którego kopułą mieszkały jedwabiniki. Wioskę rozsławiła gra komputerowa "Higurashi" oraz seria anime. Dzisiaj przybywa tu wielu turystów, by kupić unikalne rękodzieło i odetchnąć rzeźkim górskim powietrzem. Można tu dojechać jedynie za pomocą autobusów (nie docierają tu szybkie pociągi). Odwiedzający, prócz pięknych widoków, zachwycają się też lokalną kuchnią, a w tym gorącym ramenem z nuddlami!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 654 165

E-mail: kontakt@wyciag-balucianka.pl

Wybierasz się na wakacje i szukasz poradnika? Na naszej stronie znajdziesz praktyczne informacje i ciekawostki dotyczące najbardziej popularnych, egzotycznych miejsc na świecie! :)
 

wczasy bali